SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

Sigarayı bırakana bedava yemek.

Bu haber 07 Kasım 2018 - 23:22 'de eklendi ve 87 views kez görüntülendi.

Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulunda sigarayı bırakan öğrenciler öğle yemeklerini ücretsiz yiyecekler.

Sigara alışkanlığına son vermek üzere hazırlanan proje ile ilgili olarak açıklama yapan Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nevzat Balıkçıoğlu, öğrencilerin sigarayı bırakmasına yardımcı olmak için Şarkışla Devlet Hastanesi’yle iş birliği yaparak projeye başladıklarını ifade ederek, “Öğrencilerimiz sigara içmeyi bıraktıkları günden itibaren ücretsiz olarak öğle yemeklerini yiyebilecekler. Öğrencilerimizin doktorlarımız tarafından aylık takipleri yapılacak. Sigarayı bırakma süreci içerisinde bütün öğrencilerimiz aldıkları belge karşılığında öğle yemeklerini bir bedel ödemeden yiyecek. Onları kötü alışkanlık olan sigaradan kurtarmış olacağız.” diye konuştu.

Sigara alışkanlığına son vermek amacıyla yapılan projenin Türkiye’de ilk olduğunu belirten Balıkçıoğlu, öğrencilerin sigarayı bırakacağına inandığını vurguladı.

Yüksekokulda eğitim gören ve sigara alışkanlığına sahip olup proje kapsamında sigara kullanımına son veren öğrenciler ceplerinde taşıdıkları sigara paketlerini çöpe attı. Hem öğle yemeğini ücretsiz yiyeceklerini hem de sigaraya verdikleri paranın ceplerinde kalacağını ve belki de en önemlisi sağlıklarını koruyacaklarını ifade eden öğrenciler, okul yöneticilerine teşekkür ettiler.