SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“Sivas Eğitimde Türkiye’nin En İyisi Olacak”

Bu haber 07 Kasım 2018 - 23:04 'de eklendi ve 104 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, eğitimde Sivas’ın Türkiye’nin en iyisi olacağını söyledi.

Vali Salih Ayhan, ‘Beslenme Dostu Okul ve Beyaz Bayrak Sertifika Dağıtım Töreni’nde ilimizde görev yapan okulların müdürleri ile bir araya geldi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ndeki program İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ ile ilgili sunumuyla başladı.

Daha sonra söz alan Vali Salih Ayhan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin saha yansımalarının hızlı bir şekilde başladığını belirterek, “Bu noktada yol haritasını en iyi ve net şekilde belirleyen bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı oldu. Çok yoğun bir çalışma takvimi hazırlandı. Bu çalışma takvimi içerisinde eğitimin ruhuna, felsefesine, derinliğine hitap eden bir vizyon belgesi ortaya çıktı. Bu çalışmanın birçok yerinde yer aldım. Saha tatbikinin nasıl olacağına dair beyin fırtınaları yaşandı. Dolayısıyla çok aşina olduğum bir sunumdu. Bunu özetleştirerek hem sizlerle paylaşmak, hem tanışmak hem de bir mesaj vermek istedik.” dedi.

Sivas’ın  eğitim durumuna da değinen Vali Ayhan, “Sivas eğitimde Türkiye’nin en iyisi olacak. Ben Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldim ve bütün dinamikleri bilen birisiyim. Sayın bakanımız da Sivas’ın yerinin daha farklı olduğunu söyledi. Dolayısıyla bu özgüvenle, bakanlığımızdan aldığımız bu büyük güçle yola çıktık ve şanslı olduğumuzu hissediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı’nda 2 yıl 1 ay çalışmış bir bürokrat olarak sizlerle aynı camiada olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Şimdi unvan lokal anlamda farklılaştı ancak Sivas ilimize hep beraber hizmet edeceğiz.” diye konuştu.

Eğitimcilerin kendisi için değerli olduğunu vurgulayan Ayhan, “Bakanlığımızın ana omurgası okul müdürleri ve öğretmenlerdir. Her şey ikame edilebilir ama ikame edilemeyen tek unsur öğretmenlerdir. Öğretmenlerimizi motive edecek ve okulda sistem içine sokacak olan da okul müdürlerimizdir. Dolayısıyla okul müdürlerimize çok büyük işler düşmektedir.” ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından beslenme dostu ile beyaz bayrak sertifikası almaya hak kazanan okul idarecilerine belgelerini Vali Salih Ayhan takdim etti.