SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

SİVAS VALİSİ AYHAN ” MUSTAFA KEMAL TARİHE İZ BIRAKAN BİR KOMUTANDIR”

Bu haber 09 Kasım 2018 - 17:58 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Atatürk’ün Ölümünün 80. Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Ayhan mesajında şunları söyledi.“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 80’inci yıl dönümünde, bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal, Türk milletinin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, Sivas’ımızı kurtuluşun karargâhı ilan etmiş, ilimizde Ata’sını 108 gün bağrına basmıştır. Liderlik ettiği Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Ulu Önder, bir kere daha Aziz Milletimizin hür ve bağımsız yaşayabileceği Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Gazi Mustafa Kemal’i tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır.

Ulu Önder’in kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyet’imizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak ve 2023 hedeflerimize ulaşmak için, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında olmaya devam edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrar içinde, vatandaşlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azmini koruyarak güçlenmesi, büyümesi ve demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdürerek, ilimizi daha müreffeh bir konuma getireceğiz.

Bu duygularla, ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde,  Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha saygı, rahmet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize de hayırlı ömürler diliyorum.”