SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

Sivas Valisi Ayhan” Tüm okulları takip edeceğim “

Bu haber 12 Kasım 2018 - 4:43 'de eklendi ve 108 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan“Tüm Okulları Takip Edeceğim”

Sivas Valisi Salih Ayhan, sürpriz ziyaretlerine bir yenisini ekleyerek, Gazi Lisesi Kız Pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya geldi.

Akşam saatlerinde okulu ziyaret eden Vali Ayhan, öğrencilerin masasına oturarak onlarla sohbet etti. Öğrencilerin abisi olduğunu ifade eden Ayhan, “Sık sık okullarımızı ziyaret edeceğiz. Valilik makamında bir validen öte bir ağabeyinizin olduğunu, bir kardeşinizin olduğunu özellikle bilin. Bir derdiniz bir eksiğiniz var mı? Bunu için geldim. Bende yatılı okudum. Böyle bir yurtta 3 yıl devletimizin imkânları ile eğitim alıp yatılı okudum. Hayatı ben yurtta öğrendim. Sizlerin yeri bende başkadır çocuklar. Sizler bizlere emanetsiniz. Devletimizin şefkati, merhameti sizlerledir. Bir derdiniz bir sıkıntınız olduğunda mutlaka haberimiz olsun. Bir vali olarak ilimizde en çok eğitim ile ilgileneceğim. Tüm okulları takip edeceğim. Yeni dönemde eğitimde Sivas çok çok farklı bir yerde olacak” dedi.

Yurt zamanlarının iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Ayhan, “Bol bol kitap okuyun. Kendinizi yetiştirin. Hayat çok çok kısa. Hızlı geçiyor. Hayatı iyi ve anlamlı değerlendirin. Hayatın en güzel dönemi lise dönemi. Yatılı kalmanın dezavantajı aileden uzak kalmaktır ancak avantajı ise düzenli, tertipli ve ders odaklı bir hayattır. Aile ortamından uzak olmanın dezavantajını sizlerin avantaja çevirmesi lazım. Türkiye’nin geleceğinde özellikle kadınlarımız önemli bir rol üstlenecekler. 81 il valimiz içerisinde 2 tane bayan valimiz var. Neden bu sayı daha fazla olmasın? Her birinizde bu dirayet var, Türk kadınında bu cesaret var. Kurtuluş Savaşı’ndaki kadınlarımızın mücadelesini hepiniz biliyorsunuz.” diye konuştu.

Gazi Lisesi bayan futbol takımını da yakından takip ettiğini ve başarıları ile gurur duyduğunu ifade eden Ayhan, okulların sosyal ve kültürel etkinliklerine önem vermesi gerektiğinin altını da çizdi.