SON DAKİKA
resmin alt tagı

İletişimciler iftardaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

TÜDEMSAŞ ‘TAN İHRACAT MÜJDESİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Sivas Valisi Salih Ayhan: Ortak Akıl İle Ortak Heyecan Oluşturacağız

Bu haber 06 Kasım 2018 - 21:00 'de eklendi ve 174 views kez görüntülendi.

 

Sivas Valisi  Salih Ayhan ilimizde görev yapan kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile Valilik Dr. Hasan Canpolat Salonu’nda bir araya geldi.

Yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin oluşmaya başladığını ifade eden Vali Salih Ayhan, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk valileriyiz. Bu ayrı bir sorumluluk ve bunun ayrı bir anlamı var. Eski anlayışla, eski dönemin ruhuyla, felsefesi ile yeni bir rota kurmamız mümkün değil. Dolayısıyla herkes yeni dönemin ruhunu, kodlarını iyi analiz etmesi gerekmektedir. Pratik olmalı, çözüm odaklı yaklaşmalı, sahada yer almalıyız. Alan hâkimiyetimiz bulunmalı, kamu hizmetlerinin vatandaşa en hızlı ve en kısa yoldan ulaşmasını sağlamalıyız. Dolayısıyla milli iradenin tecelligâhı olan Cumhurbaşkanlığı makamının taşradaki temsilcileri olan bizlerin buna layık olması gerekmektedir.” dedi.

Ekip anlayışı içerisinde olunacağını ifade eden Sivas Valisi Salih Ayhan, “Ortak akla ve istişareye önem vereceğiz. Ortak akıl ile ortak heyecan oluşturacağız. ‘Ben yaptım oldu’ mantığı asla olmayacak. Kurumsal hiyerarşiye dikkat edeceğiz. Yeni dönemde herkes kurumunun bütün kodlarına hâkim olmak zorunda. Ben sahada olacağım. Planlı programlı değil, çat pat da kurumlara ziyaretlere gideceğim. Sabah dokuzda mesaiye başladık dörtte bitiren bir anlayış olmasın.” diye konuştu.

İl müdürlerinin lüks ve gereksiz harcamalara girmemesini isteyen Vali Ayhan, makam odalarının sürekli tanzim edilmesi ya da makam araçlarındaki lüks uygulamaların da olmamasını istedi.