SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

Sivas Valisi Salih Ayhan “Yeni Fabrikalar ve Üretimlerle Sivas Şaha Kalkacak”

Bu haber 09 Kasım 2018 - 17:50 'de eklendi ve 171 views kez görüntülendi.

Sivas’ın yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde başlatılan altyapı inşaat şantiyesini ziyaret eden Sivas Valisi  Salih Ayhan, “Kurulacak yeni fabrikalar ve üretimlerle Sivas şaha kalkacak.” dedi.

Kovalı mevkii Doğanca köyü sınırları içinde 814 hektar alan üzerinde devam eden altyapı inşaat çalışmalarını inceleyen Vali Salih Ayhan, Sivas Organize Sanayi Bölgesi müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu ve yüklenici firma yetkililerinden brifing aldı. Ziyarette Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’da hazır bulundu.

Yerli ve milli sanayiye sembol olmuş Nuri Demirağ’a hürmeten ikinci organize sanayi bölgesine Demirağ OSB adının verildiğini söyleyen Vali Ayhan, uzun soluklu bir geçmişe sahip olan projenin son yıllarda kaydedilen önemli hamlelerle oldukça hızlandığını belirtti.

Ayhan; “İlk görev haftamızda temel idarecilik rotamızın Sivas sanayisine, üretimine, ekonomisine ve altyapısına yönelik olduğunu vurgulamak için buraya geldik. Geniş bir yüzölçümüne sahip bu arazi içme suyu, enerji ve ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla ülkemizde ilk ve örnek olabilecek bir yer. Bölgede ağır sanayinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek için altyapı çalışmaları başladı.” dedi.

Demirağ OSB içinde Lojistik Merkezinin bulunmasının da bölgeye ayrıca bir anlam kattığını ifade eden Ayhan; Sivas’ın Doğu – Batı, Kuzey – Güney ulaşım aksları üzerinde yer alması ve limanlara olan yakınlığı nedeniyle de çok şansının çok fazla olduğu kaydetti. Ayhan; “Yeni teşviklerle, birkaç yıl içinde kurulacak yeni fabrikalar ve üretimlerle Sivas şaha kalkacak. Bölgede yapılan fizibilite çalışmaları neticesinde on binlerin üzerinde yeni istihdam alanları oluşacak.  Desteğimiz, enerjimiz ve gayretimiz buraya çok özel olacak. Ankara ile ilişkilerimizi güçlü tutarak Sivas’ın üretimini her hal ve şartta destekleyeceğiz. Sivas Belediyesi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ve tüm paydaşlarımızla Demirağ OSB’yi Sivas’ın en gözde yeri yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Üretim yapacak her fabrikaya demiryolu ağının uzanacağını belirten Belediye Başkanı Sami Aydın ise şehrimizin yerli vagon üretiminde Demirağ OSB ile milli ekonomimize büyük katkı sağlayacaktır. Projenin başlangıç aşamasında yer alan Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın göreve başlamasıyla birlikte hızlanacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.