SON DAKİKA
resmin alt tagı

İletişimciler iftardaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

TÜDEMSAŞ ‘TAN İHRACAT MÜJDESİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

SİVAS’I HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

Bu haber 30 Kasım 2018 - 11:58 'de eklendi ve 75 views kez görüntülendi.

 Sivas Valiliği görevine atanan ve kısa zamanda ilimizin her kesiminden pek çok ziyaretçiyi ağırlayan Sivas Valisi Salih Ayhan, her kesime ve herkese sıcak ve samimi mesajlar vererek ilin yönetiminde hep birlikte karar alacaklarını söyledi.

Sivas milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, basın yayın camiası, ilçe heyetleri, öğrenciler, ilimiz protokolü, kurum ve kuruluşlar ile halkın her kesiminden herkese kucak açan Vali Ayhan, halkımızın derin teveccühü ile karşılaştığını ifade ederek, hayırlı olsun ziyaretine gelen herkese teşekkür etti.

İstişareye açık, ortak akla önem veren, ortak heyecanları olan ve yeni yönetimin ruhuna uygun bir çalışma temposu ile ilimize hizmet edeceklerini hatırlatan Ayhan, “’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesi temel düsturumuz olacak. Yeni bir sayfa açarak ileriye hep beraber yürüyeceğiz.” dedi.

Sivas’ın en fazla kamu yatırımı alan 6’ncı il olduğunu söyleyen Ayhan, “Dolayısıyla biz idarecilere düşen görev de bu kamu yatırımlarını sürdürülebilir şekilde takip etmek. İlimizi bulunduğu noktadan çok daha iyi yerlere taşımak. Bunun içinde ilimizdeki tüm paydaşlarımız ile pratik, çözüm odaklı olup sahada bulunacağız. Bu şehir için herkes canla başla çalışacak. Buna uyum sağlayamayanlarla yollarımız ayrılacak. Kamu hizmetlerini vatandaşa en hızlı ve en kısa yoldan ulaşmasını temin edeceğiz. Bu tempoya herkesin ayak uydurması ilimizi kısa sürede daha farklı noktalara taşıyacaktır. Sivas’ın kaybedecek zamanı yok. Dolayısıyla milli iradenin tecelligâhı olan Cumhurbaşkanlığı makamının taşradaki temsilcileri olan bizlerin de buna layık olması lazım. Onurla çıktığım bu yolda Rabbim onurlu bir şekilde bırakabilmeyi bizlere nasip etsin. Asıl olan vazifemizi en iyi şekilde yapabilmektir. Sizlerle yeni Sivas’ı hep birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.