SON DAKİKA
resmin alt tagı

İletişimciler iftardaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

TÜDEMSAŞ ‘TAN İHRACAT MÜJDESİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Vali Salih Ayhan ” Engelliler bizim emanetimiz “

Bu haber 03 Aralık 2018 - 7:13 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

Ayhan mesajında “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”, tüm dünyada engelli bireylerin temel hakları, kazanımları, yaşam standartlarının geliştirilmesi, mevcut imkân ve fırsatlardan eşit şekilde yararlanmaları ve engellilerin topluma etkin bir şekilde kazandırılması konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.

3 Aralık, farkındalık oluşturmayı amaçlasa da biliyoruz ki engelli yurttaşlarımızın yılda bir kez sadece belirli günlerde anılması yerine 365 gün boyunca, toplumun ve hayatın içinde var olması, herkesle birlikte tüm haklardan tüm imkânlardan faydalanabilmeleri gerekliliği bizim inancımızın ve kardeşlik hukukumuzun bir tezahürüdür.

Hepimizin de bildiği gibi Türkiye, kimliklerine, inançlarına ve diğer pek çok özellikleriyle birlikte engelli olup olmadıklarına da bakmaksızın tüm vatandaşlarına eşit ve adil şartlarda hayat imkânı sağlayan bir ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu kapsamda devletimiz, reform niteliğinde geliştirdiği birçok kampanya ve projelerle, engelli vatandaşlarımızın da daha müreffeh yaşamaları, üretken ve aktif fertler olarak toplum hayatında yer almaları,  yetenekleri ve birikimleri doğrultusunda başarılara imza atmaları için bütün imkânlarını seferber etmektedir.

Hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını bilerek, her sağlıklı bireyin de birer engelli adayı olduğu bilincinden hareketle; kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve Sivas Valiliği olarak bizler de, Sivas’ı her alanda olduğu gibi ‘Engelli Dostu Şehir’ olma noktasında da ulusal ve uluslararası düzeyde hak ettiği konuma taşıma azim ve kararlılığımızı devam ettirmekteyiz.

Engelli vatandaşlarımızı Allah’ın topluma, biz idarecilere birer emaneti olarak kabul ediyor; onların, yaşama sevinciyle hayata sarılmaları, geleceğe güvenle bakmaları, hayatın her alanında varlık göstermeleri, bakımları, barınmaları, eğitimleri, rehabilitasyonları ve istihdamları için devletimizden aldığımız güçle ve tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, engelsiz bir dünya için herkesi en üst düzeyde sorumluluk üstlenmeye davet ediyor; sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan engelli vatandaşlarımızın, ailelerinin ve onların dertleriyle dertlenen, sevinçlerini paylaşan tüm Sivaslı hemşehrilerimin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum. Tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.”dedi.