SON DAKİKA
resmin alt tagı

PALANDÖKEN,“İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ MESLEKİ EĞİTİMDE”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Sivas Belediye Başkanı Bilgin,başkan vekili oldu.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Babalara özel anı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR

PALANDÖKEN, “AFETTEN ZARAR GÖREN ESNAF VE ÇİFTÇİNİN YARALARI SARILMALI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

” Bu Sevinç ve Gurur Artarak Devam Eder”

Bu haber 11 Aralık 2018 - 9:17 'de eklendi ve 86 views kez görüntülendi.

Ülkemiz, son yıllarda ortaya koyduğu önemli yatırım hamleleri, ekonomik büyüme rakamları ve sanayisinde millileşme vizyonu ile dünya da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu kapsamda, Sivas Valisi  Salih Ayhan, Sivas’ta hem yapılan yatırımları yerinde görmek hem de Sivas’ın organize sanayisinde mevcut durumu analiz etmek üzere çeşitli programlara katıldı.

Vali Ayhan, ilk olarak İŞ-KUR İl Müdürlüğünün destekleriyle düzenlenen ESTAŞ’ın 72 personel iş başı eğitim programının ardından düzenlenen sertifika dağıtım törenine iştirak etti.

İŞ-GEM konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Vali Ayhan, ESTAŞ gibi kurumsal firmaları ilimize kazandırmak için hep birlikte çalışacaklarını söyledi.

İşbaşı yapacak 72 personele hitap eden Ayhan, işlerine sahip çıkmalarını isteyerek “Bu zamanda sanatıyla, emeğiyle, alın teri ile ekmek kazanmak çok önemli. Böyle bir geçmişi olan kurumsal bir firmanın ailesi oldunuz. Bunun kıymetini bilin. Gününüzü bereketli geçirin. Kendi firmanız gibi çalışın ve sahip çıkın. ESTAŞ ile birlikte siz de büyüyün. İnşallah güzel çalışmalar yapacaksınız. Başarınız daim olsun. ESTAŞ’ı tebrik ediyorum. Sivas istihdamına kayda değer katkı sağlıyorsunuz. Bu günde 72 evimize istihdam sağlamanın haklı gurunu yaşıyorsunuz. Umarım bu sevinç ve gurur artarak devam eder.” dedi.

Vali Ayhan daha sonra, Ön Yıldız Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni ziyaret etti. Fabrikayı gezen ve yetkililerden bilgi alan Ayhan, “Dünya tekstil sanayisinde ülke olarak hatırı sayılır bir yerdeyiz. Sivas bu sektörde sizlerle fonksiyonel bir konumda olacaktır. Gün gelecek bizim mühendislerimiz bu makinaları da üretecektir.” diye konuştu.

Ayhan, son olarak Aselsan Hassas Optik AŞ’yi ziyaret ederek firma ve ürünler hakkında bilgi aldı. Ardından üretim alanını gezen ve mercekleri yakından inceleyen Ayhan, “Milli tüfeklerin milli nişangâhlarının Sivas’ta üretilmesi savunma sanayimiz ve şehrimiz adına gurur verici. Savunma sanayimizde milli yüksek teknolojisinin yurt sathına yayılmasında Sivas önemli bir faktördür.” ifadelerini kullandı.