SON DAKİKA
resmin alt tagı

EKEN; KDV İADESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

SİVAS’A YENİ CAZİBE MERKEZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“GIDA İSRAFIYLA MÜCADELENİN TAM ZAMANI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

CÜTAM Bölgesel güç oluyor.

Bu haber 05 Aralık 2018 - 7:14 'de eklendi ve 73 views kez görüntülendi.

10 bin 450 metre karelik bir alanda kurulu olan Cumhuriyet Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırmaları Merkezi (CÜTAM); bölgede, sağlıktan fen bilimlerine, yenilenebilir enerjiden mühendislik bilimlerine kadar çeşitli alanlarda araştırmalar ve ölçümler yapılan tek merkez olma özelliği taşıyor.

Birçok alanda son derece modern ve yenilikçi yaklaşımlar sunan makine ve ekipmana sahip olan CÜTAM, akademik çalışmaları desteklemekle kalmayıp bölgesel bir merkez konumu ile her geçen gün hizmet anlayışını genişletiyor.

Bu kapsamda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  arasında yapılan ikili iş birliği anlaşması ile birçok ölçüm, indirimli olarak yapılabilecek ve Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri merkezde akademik faaliyetlerini destekleyici çalışmalar yapabilecekler.

İkili iş birliği anlaşması ile akademisyenlere ve öğrencilere, Nevşehir sanayisine, birçok alanda daha iyi analiz fırsatı sunan 88 farklı ileri ölçümler CÜTAM’da yapılabilecek.