SON DAKİKA
resmin alt tagı

PALANDÖKEN,“İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ MESLEKİ EĞİTİMDE”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Sivas Belediye Başkanı Bilgin,başkan vekili oldu.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Babalara özel anı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR

PALANDÖKEN, “AFETTEN ZARAR GÖREN ESNAF VE ÇİFTÇİNİN YARALARI SARILMALI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

EL SANATLARI ÇARŞISINI ELBİRLİĞİ İLE YAPACAĞIZ

Bu haber 20 Aralık 2018 - 10:29 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın ve esnafların sorunlarını el birliği ile çözeceklerini söyledi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iadeiziyarette bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Esnaf ve Sanatkarların sorunları ve sıkıntıları hakkında Sesob Başkanı Beşir Köksal’dan bilgi alan Vali Salih Ayhan, sorunların hep birlikte istişareler yapılarak çözüleceğini, el sanatları çarşısının da en kısa zamanda yapılacağını söyledi.

Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleriyle istişare de bulunan Vali Salih Ayhan” Esnaflık Sivas’ımızın yükünü çeken kültürümün tüm dinamiklerine vakıf olup bunu devam ettiren bir müessesedir. Esnaf teşkilatımızla birlikte bu Ahilik kültürünün yaşaması için çalışmalarımız devam edecektir. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımızın en büyük hayali bir el sanatları çarşısı idi. İnşallah onu da el birliği içerisinde Sivasımıza kazandıracağız. İlimizin gelişmesi ve kalkınması, vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artırılması ve sürdürülebilir çalışmalarımızın hayata geçirilmesi amacıyla 26 Aralık tarihinde bir çalıştay yapacağız. Bu çalıştayımız da esnafımız için de güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Esnaflık kültürümüzün yaşatılması için de elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Rotamız bir,  Sivas için ne gerekiyorsa hep birlikte el birliği yaparak çalışacağız. Nezaketinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum”dedi.

İadei ziyaretinden dolayı Vali Salih Ayhan’a teşekküre eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, daha önce görev yaptığı dönemde birlikte çalışmalar yaptıklarını, Esnaf ve Sanatkarlar Kültür Evinin Sivas’a kazandırılmasında önemli katkısı olduğunu belirterek, “Sayın Valimiz Salih Ayhan’ı yakından tanıyoruz. Her zaman esnaflarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyor ve teşkilatımızı da iyi biliyor. Ziyaretinden dolayı yönetim kurulum adına valimize teşekkür ediyorum. El Sanatları çarşısı konusunda duyarlı olan valimize de ayrıca şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, Sivas Valisi Salih Ayhan’a ziyareti anısına el sanatlarından oluşan kalem ve Sesob tarafından hazırlanan ‘Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı’ kitabından hediye etti.