SON DAKİKA
resmin alt tagı

Bölgeler farkı asgariye inecek

DÜNYA, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

‘Kan Acil Değil, Sürekli Bir İhtiyaç’

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

YETKİSİZLERE İZİN VERMEYİN

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

“Çevre Dostu Bir Seçim Kampanyası İstiyoruz”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

Engellilere özel park yeri

Bu haber 06 Aralık 2018 - 6:39 'de eklendi ve 59 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde engelli personel için park yeri açıldı.

Engelli öğrencilerimizin ve personelimizin sorunlarını gidermek için çalışmalar yürüten Üniversite engelli personelimizin sıkıntı yaşamadan araçlarını park edebilmeleri için Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Başhekimlik girişine park yeri tahsis edildi.

Park yerinin açılışına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Başdanışmanı ve CENGEL (Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi) Koordinatörü Prof. Dr. Recep Toparlı, Başhekim Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Başhekim yardımcıları, sendika temsilcileri ve hastane personeli katıldı.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle birkaç gündür programlar yapıyoruz. Hastane personelimiz için engelli park alanı oluşturduk. Bundan sonra engelli kardeşlerimiz araçlarını buraya park edecekler ve park sorunu yaşamayacaklar. Bu konuda çalışma yapan başta Recep Toparlı Hocam olmak üzere, hastane yönetimine, fakülte yönetimine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.