SON DAKİKA
resmin alt tagı

Üniversiteyi kazananlara sürpriz

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM

“BİLET FİYATLARI UÇTUKÇA VATANDAŞ UÇAMIYOR”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, TEKNOLOJİ

Kurban Pazarında inceleme.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

“Hepimizin Sivas’ın Menfaatleri İçin Çalışması Lazım”

Bu haber 05 Aralık 2018 - 8:49 'de eklendi ve 116 views kez görüntülendi.

 

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek meclis üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi.

İlk olarak TSO Başkanı Mustafa Eken’i makamında ziyaret eden Ayhan, Eken ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarı diledi. Ayhan, daha sonra odanın meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Sivas’taki beklentileri ve sıkıntıları bildiğini söyleyen Ayhan, “Tabi ki bu durumda insanın sorumluluğu daha da artıyor. Göreve başladığımız ilk günde söyledik; yükselmedik, yüklendik. Milletin derdini, yükünü taşıdıkça cenab-ı Allah insanın gönlünü açıyor. Bu yolda koşarken, hep beraber koşmamız lazım. Sivas’ı sürekli kan kaybeden, göç veren bir il kimliğinden sıyırmamız lazım. Sizlerin de desteği ile markaları olan, üreten ve göç alan bir il konumuna getirmemiz lazım. Birlikte düşüneceğiz, birlikte karar vereceğiz ve ortak bir şehir rotası belirleyeceğiz. İstişarenin ruhuna uygun şekilde hareket edeceğiz.” dedi.

Planlı ve programlı bir şekilde hareket edeceklerini kaydeden Ayhan, “Bir yol haritamızın olması lazım. Biz neyi istiyoruz, ne yapmamız lazım, kimlerle yapacağız? Sistematik bir kurgumuz olacak. Ana başlıkları ve ana konularımız olacak. Sivas’ı 3-5 kişinin kısır vizyonuna hapsetmeden, yoğun ve nitelikli bir katılımla gerçekleştireceğimiz çalıştay ile kamuoyuyla paylaşacağımız bir çalışmamız olacak. Bir pusulamızın, bir vizyon belgemizin olması lazım. Bununla ilgili; kısa, orta ve uzun vadede yapılacakların yol haritasını ortaya koyacağız. Bu vizyon belgesinde herkesin düşüncesini alarak rotamızı çizeceğiz. Bu başlıkların altını iyi dolduracağız. Ben Sivas valisi olarak buna talibim ama bunu hep beraber yapacağız ve dertleneceğiz. Derlenmediğimiz zaman bunların olması mümkün değil. Hepimizin Sivas’ın menfaatleri için çalışması lazım. Bizim penceremizden göremediğimiz bazı hususları siz kendi pencerenizden gösterin bizlere. Samimi olacağız ve bu şekilde ortak akılla şehrimiz için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Sivas TSO Başkanı Mustafa  Eken ise, ziyaretinden dolayı Ayhan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Valimizin Sivas’a gelmesi bizim için bir şanstır. Kendisi Sivas’ı ve bizleri çok iyi tanıyan birisi. Geldiği ilk günden itibaren hiç durmuyor. Bizler de valimiz gibi çalışırsak çok güzel şeyler ortaya çıkartacağız. Birlik ve beraberlikle bu işlerin olacağına inanıyoruz.” dedi.