SON DAKİKA
resmin alt tagı

Millet kapısında vatandaş ağırlanıyor.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

KADEM’den ‘Dünya Kadın Hakları Günü’ Ziyareti

Bu haber 06 Aralık 2018 - 6:34 'de eklendi ve 108 views kez görüntülendi.

‘05 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ nedeniyle Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Sivas İl Temsilcisi Semra Temurbaş Mavibulut ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri  Sivas Valisi  Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Semra Temurbaş Mavibulut faaliyetleri hakkında bilgi vererek, “Ülkemizdeki mevcut siyasal, sosyal ve ekonomik düzenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadınlarımızın birikimlerini, yeteneklerini verimli olarak kullanabilecekleri uygun zemini sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaktayız. Kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi adına, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir bilinç oluşturulması amacı gütmekteyiz. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın ‘05 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyoruz.” dedi.

Vali Salih Ayhan ise kadın haklarını koruyarak demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve insan hakları ile temel özgürlüklere saygının geliştirilmesine ve sağlamlaştırılmasına katkıda bulunan KADEM üyelerini tebrik etti. Kadın ve aileyle ilgili olarak hayatı anlamlandıran sağlık, hukuk, çevre, sanat, spor, medya, ahlaki değerler gibi her konuyu çalışma sahası içerisinde değerlendiren KADEM’in önemli işlere imza attığını kaydeden Ayhan, kadınların aile içinde, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta üretken bireyler olmalarını desteklediklerini ifade etti.