SON DAKİKA
resmin alt tagı

PALANDÖKEN,“İŞSİZLİĞİN ÇÖZÜMÜ MESLEKİ EĞİTİMDE”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Sivas Belediye Başkanı Bilgin,başkan vekili oldu.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Babalara özel anı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SPOR

PALANDÖKEN, “AFETTEN ZARAR GÖREN ESNAF VE ÇİFTÇİNİN YARALARI SARILMALI”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Kırsaldaki Yol Ağına 89 Milyon Lira

Bu haber 21 Aralık 2018 - 12:34 'de eklendi ve 110 views kez görüntülendi.

 

Sivas İl Özel İdaresi köy yollarının standardını artırmak, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın daha güvenilir seyahat etmesini sağlamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Zara ilçesinde yürütülen yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’ya; Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Güner, Zara İlçe Özel İdare Müdürü Ali Şahin, Zara Köylere Hizmet Götürme Birlik Sekreteri Namık Kaya ve ilgili teknik personellerde eşlik etti.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Güner, 2018 yılı yatırım programında yer alan; Zara ilçesinin, Avşar, Ütükyurdu, Söğütlük, Çorak köylerini birbirine bağlayan grup yolunda patlayıcı maddelerle gerçekleştirilen yol genişletme çalışmaları hakkında Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya’ya bilgi verdi.

Palyeli sistem şeklinde patlatma yapılarak yol genişletme çalışmasının yürütüldüğünü ve çalışmaların ayın sonuna kadar bitirileceğini söyleyen Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, “Sivas’ın zor coğrafyasında yol genişletme çalışmaları yürütüyoruz. Bu bölgede araçlarla yürütülmesi zor olan çalışmalar, patlayıcı maddelerin yardımıyla gerçekleştiriliyor. İdaremiz Sivas’ın 7 bin 380 km yol ağında hizmet sunuyor. Sivas’ta kırsal nüfusun yüzde 85’i asfalt yoldan faydalanıyor. Bugün itibariyle; 292,3 km yolda onarım stabilize çalışması yerine getirildi. 236,8 km 1. kat asfalt serimi gerçekleştirildi. 25,4 km de ise bitümlü sıcak karışım asfalt çalışması tamamlandı. 906,3 km de asfalt iyileştirme çalışması yürütüldü. 3’ü köprü 64 sanat yapısı ilimize kazandırdı. İlimiz genelinde yürütülen parke taşı döşeme işi ise 1 milyon 874 bin 480 m²’ye ulaştı” dedi.

İlimiz kırsalında yürütülen yol çalışmalarının, Sivas İl Özel İdaresi programı ve KÖYDES projeleri başta olmak üzere çeşitli kaynaklardan gelen 89 milyon 137 bin liralık ödenek ile yapıldığına vurgu yapan Genel Sekreter, “Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, kırsaldaki yol ağına aktarılan ödeneklerle, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti götürme gayreti içerisinde çalışıyor. Bu çalışmalarda bizlere liderlik eden Sayın Valimize, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen kıymetli milletvekillerimize, ilçelerde çalışmalarımızı koordine eden kaymakamlarımıza, İdaremizin müdürlerine ve personellerine, Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin Müdürlerine, muhtarlarımıza, yürütülen çalışmaları sabırla bekleyen köylerimizin kıymetli sakinlerine ve bu çalışmalarda mevsim şartlarını gözetmeksizin en iyi hizmeti sunma gayreti içerisinde olan tüm personellerimize teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.