SON DAKİKA
resmin alt tagı

‘Camiler çocuk dolsun, Ahlakı Kur’an olsun’

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

ÇİÇEKLER TOPRAKLA BULUŞUYOR…

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

PALANDÖKEN,“ESNAF OKUL GIDASI LOGOSU HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

Hızlı tren çalışmalarına 24 saat az geliyor

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sivas’ta Yapılacak

Bu haber 17 Aralık 2018 - 14:51 'de eklendi ve 102 views kez görüntülendi.

 

Sivas Valiliği,  spor altyapısına katkı sunmak ve sportif faaliyetlerin ön plana çıkarılması için desteklerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Oryantiring Federasyonu ile Sivas Valiliği arasında 19-20-21 Nisan tarihleri arasında ilimizde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası için protokol imzalandı.

Valilik makamında düzenlenen törende konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas’ta çocuklar arasında sosyal ve kültürel alanda bir farkındalık oluşturmak istediklerini ifade ederek, “Çocuklarımızın gönüllerine gireceğiz. İlimizde düzenlenecek olan şampiyonaya Türkiye genelinden yaklaşık 2 bin kişi katılacak. Cumhuriyet meydanında yapılacak şampiyonamızın çok heyecanlı olacağını düşünüyorum.” dedi.

2019 yılında Sivas Kongresi’nin 100. yılını kutlayacaklarına dikkati çeken Ayhan, “İlimizde çok güzel faaliyetler gerçekleştireceğiz. Bunlardan bir tanesi de Oryantiring Federasyonu ile yapacağımız çalışma. Bu birlikteliğimizin daim olmasını diliyorum. İnşallah Oryantiring Federasyonu’nun Sivas iline ilgisi daha da artacak” diye konuştu.

Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ise, “Gençlik Spor Bakanlığının destekleri ile Sivas’ta çok güzel bir organizasyon yapacağız. Bu şampiyonamız ileri ki yıllarda yapacağımız etkinliklerin de bir temeli olacak. Tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize bekliyoruz.” diye konuştu.