SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

SEYFEBELİ SANAYİ SİTESİ PROJESİ ESNAFA TANITILDI…

Bu haber 12 Aralık 2018 - 15:22 'de eklendi ve 139 views kez görüntülendi.

Sivas’ta şehir içerisinde kalan küçük sanayi sitelerinin şehir dışına çıkarılması için Sivas Belediyesi öncülüğünde Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odasının da desteğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında Devlet Projesine Dönüşen Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesinin Projesi sanayi esnafına tanıtıldı.

Madeni Sanatkârlar Odası tarafından düzenlenen programda Sanayi esnaflarına Seyfebeli Küçük Sanayi Sitesi hakkında bilgi verildi.

Paşabahçe Düğün Sarayı’nda gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Beşir Köksal, Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Demirgil ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.

Burada konuşan Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Seyfebeli Projesi kapsamında 400 üyeliğe sınırlı, sorumlu Cumhuriyet Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifine ait dükkânların katılım toplantısını gerçekleştiriyoruz. Esnafımıza ve Sivas’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Yardımlaşma, dayanışma içerisinde hiçbir ayırım gözetmeden yolumuza devam edeceğiz. Esnaf rahat olursa; şehir huzur bulur, şehir huzur bulursa ülke kalkınır ve büyür insanlar mutlu olur, yarınlar mutlu olur.” ifadesini kullandı.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Yeni Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi 12 ilde benzeri uygulama olan projelerden bir tanesi… Gördüğünüz gibi biz Sivas olarak şuan hazır il konumundayız. İlk müracaat eden il biziz. Projelerimizi hazırladık, bakanlığın istediği bütün kriterleri sağladık ve şuan son aşamada da bu projeleri sizlerle paylaşarak sizlerin de son görüşlerini aldıktan sonra kesin uygulama projelerine geçeceğiz. Bildiğiniz gibi bu projenin temel hedefi şehir içerisinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışında belirli bir yerde toplanması. Bunun sebebi 60 yıl önce yapılan sanayi sitelerinin hem şehir içerisinde kalması hem de artık günün gereklerini karşılamıyor olması.” dedi.