SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

“Sivas İl Özel İdaresi, Sivas’ın Lokomotifidir”

Bu haber 28 Aralık 2018 - 15:04 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

 

 Sivas İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından önceki yıldan sâri ve 2018 yılında üretilen projeler başta olmak üzere, 995 milyon liralık proje rezervinin yürütümü gerçekleştiriliyor.

Sivas Valiliği ek hizmet binasında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’ya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya ile ilgili teknik personeller de eşlik etti. Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya, yıl boyunca sürdürülen projeler ile devam eden çalışmalar hakkında Genel Sekretere bilgi verdi.

Projeler kapsamında Bakanlıklarımız tarafından İdaremize aktarılan ve İl Özel İdaresi tarafından ayrılan ödenekler kapsamında 995 milyonluk proje rezervinin oluştuğu ve bu projeler kapsamında İdaremize 579 milyon lira ödenek aktarıldığını, aktarılan bu ödeneğin de harcama seviyesinin %92 olduğunu ve yılsonu olması nedeniyle bu oranın her saat başı artarak devam ettiğini ifade eden Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, “Sivas İl Özel İdaresi olarak ilimiz merkezinden, ilimizin en ücra yerleşim yerine kadar büyük bir aşkla hizmet götürmeye gayret gösteriyoruz. Sivas Valiliği ek hizmet binasındaki son durumu yerinde inceledik. Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüz 2018 yılı içerisinde toplam 512 iş üretti. Bu işlerden 376 tanesi yılı içerisinde tamamlanmış durumda. 512 işin toplam maliyeti 995 milyon liradır. Bu rakamlar, İdaremizin yönetmiş olduğu proje rezervinin ne kadar büyük olduğunun önemli bir göstergesidir. İlimizin lokomotif kurumu olan ve diğer kamu kurumları ile iş birliği içerisinde çalışan Sivas İl Özel İdaresinin, iş üretme kapasitesinin istatistiksel olarak yansıması bu rakamlardır” ifadelerini kullandı.

Yedi farklı sektörde icra edilen çalışmaların %68 ile önemli bir payını Milli Eğitim yatırımları ve %23 oranıyla Özel İdare yatırımlarının oluşturduğunu vurgulayan Genel Sekreter Kaya, “Sivas Valiliği Ek Hizmet Binası ve Suşehri Hükümet Konağı binası İçişleri Bakanlığının finansal destekleri ile yürüttüğümüz çalışmalardır. Suşehri Hükümet Konağı tamamlanmış ve birimler yeni binalarına taşınmaktadır. Kültür Merkezi inşaatı ise devam ediyor ve %80 iş bitirme aşamasına gelmiştir. Kayak eğitim merkezinde çalışmalarda büyük bir hızla devam ediyor. İlimiz sathında ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni okullar yapılıyor. Bununla birlikte; okullarda eğitim ve öğretimin aksamadan devam etmesini sağlayan bakım onarım çalışmaları, doğalgaz dönüşümleri ve halı saha çalışmaları da sürdürülüyor. Bu vesileyle başta Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz ve personelleri olmak üzere, projelerin yürütülmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların hayata geçirilmesinde bizlere liderlik eden Sayın Valimize, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, sabırla bu yatırımların hayata geçirilmesini bekleyen Sivaslı hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“2019 Yılı Sivas’a Güzellikler Getirsin”

Sivas İl Özel İdaresinin 2018 yılında ortaya koyduğu başarının 2019 yılında da devam etmesini dileyen Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, “2019 yılının başta ailelerimize, mesai arkadaşlarımıza, Sivas’ımıza ve ülkemize güzellikleri getirmesini diliyorum. Bereketin ve huzurun 2019 yılında daha da artmasını temenni ediyorum. Herkesin yeni yılını tebrik ediyorum.” diye konuştu.