SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

Sivas Valisi Salih Ayhan,Şarkışlalılar İle Bir Araya Geldi

Bu haber 10 Aralık 2018 - 12:59 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan,Şarkışlalılar İle Bir Araya Geldi

Üçüncü Lige çıkma yolunda emin adımlarla ilerleyen Şarkışla Belediyespor’a destek olmak amacıyla Şarkışla ilçesine giderek karşılaşmayı takip eden Vali Salih Ayhan, ilçede ayrıca bir takım temaslarda bulundu.

Bölgesel amatör ligi (BAL) 2. grupta mücadele eden lider Şarkışla Belediyespor ile grupta 4. sırada yer alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor maçını Şarkışla ilçe stadyumunda izleyen ve takım hakkında bilgi alan Ayhan, maçın 0-0 sona ermesine rağmen takımın 3. lige çıkacağına inandığını ve takıma her zaman destek olacaklarını söyledi.

Maçın ardından 88 yaşındaki Kore Gazisi Ata Akyüz’ü hanesinde ziyaret eden Valimiz Ayhan, gazimizin hatırını sorarak hasbihal etti. Ülkenin bekası için kahramanlık destanı yazan gazilerimize Allah’tan hayırlı ve sağlıklı ömürler dileyen Ayhan, Kurtuluş Savaşı, Kore Savaşı, Kıbrıs Barış Harekâtı ve 15 Temmuz Destanı gibi önemli olayların şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları ile tarihe adını altın harflerle yazdırdığını söyledi.

Şarkışla’da yaşayan ve Vali Salih Ayhan ile görüşmek için randevu talebinde bulunan vatandaşlarımızla da kaymakamlık makamında bir araya gelen Ayhan, talep ve sorunları dinledi. Her hafta salı ve perşembe günleri görüşmek isteyen vatandaşlarımızı, randevu usulü ile makamında konuk ettiğini hatırlatan Ayhan, “İl merkezine gelemeyenler ile de yaşadıkları yerlerde hemhal oluyoruz. Talep, öneri ve istekleri dinliyor ilgili hususlarda yetkililere talimatlarda bulunuyoruz. Kapılarımız her zaman açık.” dedi.

Vali Ayhan ilçe ziyaretleri kapsamında taziye ziyaretlerinde de bulundu.

Vali Salih Ayhan’ın ilçe gezisinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya, Şarkışla Kaymakam Vekili Gemerek Kaymakamı Cengiz Nayman, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata, il genel meclis üyesi Fikret Doğruyol ile Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Salim Kılıç da yer aldı.