SON DAKİKA
resmin alt tagı

“ETİ VE KIYMAYI GÜVENİLİR KASAPTAN SATIN ALIN”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK

Köy okullarında karne heyecanı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

Termal Sularda Fiyat Artışı Olmayacak

Bu haber 14 Aralık 2018 - 7:16 'de eklendi ve 79 views kez görüntülendi.

Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇETAB) 2018 yılı son olağan encümen ve meclis toplantısı Sivas İl Özel İdaresi’nde yapıldı.

Toplantı da ilk olarak birlik müdürü İbrahim Uçar, yapılan çalışmalar ve gündem maddeleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra ise birlik başkanlığı seçimi yapılarak, Vali Salih Ayhan oy birliği ile başkanlığa getirildi. Birlik encümen üyesi Yıldızeli Kaymakamı Yusuf Cankatar’ın ilimizdeki görevinden ayrılması nedeniyle boşalan birlik encümen üyeliği için de yeni kaymakam Süleyman Bakan göreve getirildi.

Birlik mali hizmetler müdürü İbrahim Turan’ın 2019 yılı taslak bütçesi ile yatırım planı ve çalışma programını sunumu sonrası bütçe görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda ayrıca 2019 yılı termal su kullanım ücret tarifesinde fiyat artışına gidilmemesine içme suyu fiyatında da değişiklik yapılmasına karar verildi.

Toplantıda görüşlerini dile getiren Vali Salih Ayhan, Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesi’nde yürütülen imar uygulamalarının nihai aşamaya gelmesinin bölge için sevindirici olduğunu söyledi. Bölgede yaşanan içme suyu sorununun 6 km uzaklıkta bulunan kaynaktan temin edilerek su ihtiyacına cevap verildiğini ifade eden Ayhan, özel sektöre yatırım amaçlı yer tahsisi yapılmaya devam edileceğini de vurguladı. Sıcak Çermik-Yıldız Dağı yolunun 50 km olduğunu hatırlatan Ayhan, projenin 2019 yılında tamamlanarak ihale edilmesinin planlandığını aktardı. Termal alanda altyapı çalışmalarının devam edeceğini belirten Ayhan, “Hem Sivas Belediyemizin yatırımları hem ÇETAB’ın çalışmaları ile yakın zamanda Sıcak Çermik’in çehresi değişecek.” dedi.Toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.