SON DAKİKA
resmin alt tagı

‘Camiler çocuk dolsun, Ahlakı Kur’an olsun’

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

ÇİÇEKLER TOPRAKLA BULUŞUYOR…

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

PALANDÖKEN,“ESNAF OKUL GIDASI LOGOSU HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

Hızlı tren çalışmalarına 24 saat az geliyor

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

Basın, toplumların aydınlamasında en önemli rolü üstlenmektedir.

Bu haber 09 Ocak 2019 - 14:35 'de eklendi ve 110 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan,10 Ocak çalışan gazeteciler günü  ile ilgili mesaj yayınladı.

Vali Ayhan, mesajında şunları söyledi.

“Basının temelini teşkil eden Gazetecilik, halkın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içinde barındıran müstesna bir meslektir. Toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurması için etkili bir araç olan basın, insanların yaşadığı yer ve sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına da katkıda bulunmaktadır.

Toplumların aydınlanmasında reaksiyon göstermesinde önemli bir rolü de üstlenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş tek yönlü bilgi paylaşımından çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına da ulaşmıştır.

Şehirlerin dışarıya açılan penceresi özelliği olan, Sivas’ımızda geleceğe atılacak tüm güzel adımlarda, basınımızın da emeği bulunmaktadır. Bu sebepten basın bir ilin hafızası niteliğindedir.

Basın, faaliyet gösterdikleri bölgenin sesi, bölge insanının gören gözü, işiten kulağı, söz söyleyen dilidir. Halkın milli, sosyal ve kültürel kimliğini korumak, tarihi, turistik değerlerinin tanıtımına destek olmak, bölgeye saygın bir konum kazandırmak, halkımızın yaşadığı yere karşı aidiyet duygusu oluşturmak gibi son derece önemli bir konuyu da basınımızın görevleri arasında sayabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle; toplumun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalışan, kurumlar ve bireyler arasında köprü görevi üstlenen tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; İlimiz gazetecilerinden Adem YAVUZ, İsmail GÜNEŞ ve Nazım DÜZ başta olmak üzere görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden tüm basın çalışanlarını rahmetle anıyor, en içten sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. ”