SON DAKİKA
resmin alt tagı

‘Camiler çocuk dolsun, Ahlakı Kur’an olsun’

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

ÇİÇEKLER TOPRAKLA BULUŞUYOR…

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

PALANDÖKEN,“ESNAF OKUL GIDASI LOGOSU HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL, SAĞLIK, TEKNOLOJİ

Hızlı tren çalışmalarına 24 saat az geliyor

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

BAŞKANLAR KURULU KURULDU

Bu haber 09 Ocak 2019 - 14:04 'de eklendi ve 148 views kez görüntülendi.

Sivas’ta Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı ve Temsilcilerinden oluşan 35 kişilik Başkanlar Kurulu, Sivas Ticaret ve sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken başkanlığında toplandı. Başkan Eken, “Sivas’ımızı ilgilendiren bütün konularda ortak hareket ederek, sorunların çözümüne katkı sunacağız” dedi.

Başkanlar Kurulu, Odamızın öncülüğünde Yeni dönemde ilk kez bir araya geldi. Kurulun Sivas için önemli olduğunu vurgulayan Başkan Eken, yeni dönemde yapacaklar çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Eken, “Birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.  Hep birlikte Başkanlar Kurulunu güçlendirelim, 2019 yılında özellikle komisyonlar kurarak, çalışmalara başlayalım. Valimizi, Belediye Başkanımızı, Milletvekillerimizi ve ilgili kurumları toplantımıza davet edelim. Konuları iyi takip edelim, gerekiyorsa Ankara’ya gidelim. Sivas’ın tüm menfaatlerini el birliğiyle savunalım. Geçmiş dönemdeki başkanların tecrübeli, yeni gelen arkadaşların heyecanıyla güzel işler ortaya koyacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

“Kurulumuzda siyaset olmayacak.Siyasi düşünceleri bir kenarı bırakıp Sivas için çalışacağız” diyen Eken, şunları söyledi; “Teşviklerde Sivas’ın 6. Bölgeye alınması için göreve geldiğimiz ilk günden beri mücadele ediyoruz. Kangal termik santralinden dolayı Sivas’ın 4. Bölgeye alınmış. Eğer 6. Bölgeye Sivas alınmazsa Demirağ OSB’nin alt yapı parası boşuna ödenmiş olur. Bu mücadelemize Başkanlar Kurulunun da sahip çıkmasını istiyoruz. Yeni dönemde konuşan bir Başkanlar Kurulu olacak.”