SON DAKİKA
resmin alt tagı

ÜNİVERSİTE AKADEMİK YILA “MERHABA” DEDİ

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM

“GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ

Bu haber 28 Ocak 2019 - 6:48 'de eklendi ve 100 views kez görüntülendi.

2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Projesi kapsamında kırsalda yaşayan çocukların Demir Grup Sivasspor sevgisi ile buluşturulması ve yaşadığı ili tanıması amacıyla Sivas valiliği öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde ve Demir Grup Sivasspor’un destekleriyle başlatılan ‘Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor Projesi’ genişleyerek büyümeye devam ediyor.

Bu kapsamda Hafik ve Yıldızeli ilçelerinden gelen 200 ortaokul ve lise öğrencisi öğretmenleriyle birlikte Sivas Valisi  Salih Ayhan’ı makamında ziyaret edip kentteki tarihi ve turistik yerleri gezdi. Öğrencilere kırmızı-beyazlı atkı ve bere hediye edilirken, çocukların heyecanı ve mutluluğu da gözlerine yansıdı.

Çocuklarla yakından ilgilenen ve bol bol sohbet eden Vali Salih Ayhan, projedeki amaçlarının çocuklara ili tanıtmak ve Demir Grup Sivasspor’un iç saha maçlarında taraftar ruhunu yaşatmak olduğunu söyledi.

Ayhan, çocuklarla birlikte olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek, “Bu makamlar sizin. Buralar size hizmet etme makamı ve özellikle görmenizi istedim. İlçelerdeki çocuklarımızın Sivas’ın tüm güzelliklerini ve tarihi değerlerini görmesini istiyorum. Sivas’ımızın göz bebeği olan Demir Grup Sivasspor’un maçında da hep beraber bulunmak istiyorum. Temel gayemiz; birlik ve beraberliğimiz pekişsin. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bugün biz idareciyiz, yarın sizler idareci olacaksınız. Bu tür etkinlikleri önemsiyoruz.” dedi.

Vali Salih Ayhan ve çocuklar hafta sonunda   Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda Demir Grup Sivasspor ile Trabzonspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig Küçükandonyadis Sezonu 19. hafta maçını tribünden takip ederek, tezahüratlarıyla kırmızı-beyazlı ekibe 90 dakika destek verdiler