SON DAKİKA
resmin alt tagı

Üniversiteyi kazananlara sürpriz

DÜNYA, EĞİTİM, GÜNDEM

“BİLET FİYATLARI UÇTUKÇA VATANDAŞ UÇAMIYOR”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, TEKNOLOJİ

Kurban Pazarında inceleme.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Vefakâr Gençlik, Fedakâr Ecdadı İçin Yürüdü

Bu haber 08 Ocak 2019 - 10:23 'de eklendi ve 113 views kez görüntülendi.

Sarıkamış Harekâtının 104. Yıl Dönümünde düzenlenen programda; 7’den 70’e Sivaslılar şehadete erişen askerlerimiz için yürüdü.

Kardeşler Ormanı boyunca yapılan yürüyüşe katılan Sivas Valisi  Salih Ayhan; “Bizler şühedanın izindeyiz. Vatan, bayrak ve ezan için 104 yıl önce dedelerimiz nasıl fedakârlık yaptıysa aynı duygularda olduğumuzu buradan hep birlikte haykırıyoruz. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Sarıkamış’ı bir nebze olsun bedenlerimizde hissetmek için, vefakâr gençliğimizle fedakâr ecdadımızı anmak için buradayız. Ne yapsak onların hakkını ödeyemeyiz, ödedikleri bedeli telafi edemeyiz.” dedi.

Şühedanın İzinden Asla Ayrılmayacağız

Ecdadımızın o günlerde imkânsızlıklarla mücadele verdiğini söyleyen Ayhan; “Bugünlerde güvenlik güçlerimiz bütün dünyaya meydan okurcasına yerli ve milli savunma sanayimizin desteğiyle etkin ve çok güçlü. Allahu Ekber dağlarında ki o ruh aynen bugünde devam ediyor. Bu duygu, bu maya bozulmadan teknolojinin esiri olmadan şehitlerimize yakışır şekilde yüzyıllar boyunca bu topraklara, bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizler bu topraklarda huzurluysak dünyanın birçok Müslüman ülkesi de huzurlu. Gönül coğrafyamızdaki bütün mazlum milletlerin bizlerden beklentisi olduğu bilinciyle çok çalışacağız ve şühedanın izinden asla ayrılmayacağız. Ecdadımızın fedakârlıklarını unutmayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından bu topraklar uğruna canlarını feda eden isimsiz kahramanlarımız ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için şehadete erişen güvenlik güçlerimizin ruhuna dualar edildi.