SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

Basınla 100 günü değerlendirdi

Bu haber 15 Şubat 2019 - 12:58 'de eklendi ve 81 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan,  Sivas’taki yazılı, görsel ve internet gazeteciliği yapan basın mensupları ile bir araya gelmek, gündemi konuşmak ve merak edilenlere yüz yüze cevap vermek amacıyla düzenlenen  “100 Günde Basınla Yüz Yüze” programı nda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Sivas Valisi Salih Ayhan ,‘100 Günde Basınla Yüz Yüze’ proğramında  basınla  bir araya geldi. Proğramda  Sivas Valisi Salih Ayhan,Sivas’ta  göreve başladığı tarihten günümüze geçen 100 günün değerlendirmesini yaptı ve , geride kalan çalışmalar ile planlanan projeler hakkında basın bilgilendirildi.

Soru-cevap şeklinde devam eden programda milli eğitim yatırımlarından yeni üniversitenin kurulma çalışmalarına, gençlik spor hizmetlerinden tarım hayvancılık projelerine, sağlık yatırımlarından tarihi eser restorasyonlarına, kültür turizmden, ticaret ve sanayi konularına, kırsal altyapıdan sosyal projelere kadar pek çok husus da açıklamalarda bulunan Valimiz Salih Ayhan, Sivas Kongresi’nin 100. yılı nedeniyle yapılacak olan etkinliklere de geniş yer verdi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize gerçekleştirdiği ziyareti de değerlendiren Vali Ayhan, “Çok güzel ve verimli geçen bir program oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın Sivas’ın gündemdeki konularına yönelik önemli açıklamaları oldu. Sivas adına mutluluk duyduk. İnşallah önümüzdeki süreçte ilimiz pek çok konuda değişim ve dönüşüm yaşayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Vali Ayhan, yazılı ve görsel medya kuruluşlarının temsilcileri ile görüş alışverişinde bulundu.