SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 100.YILA DESTEK

Bu haber 22 Şubat 2019 - 8:09 'de eklendi ve 80 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, bu yıl 100.yıl dönümü kutlanacak olan  4 Eylül Sivas kongresi etkinliklerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destek verdiğini ve bir genelge ile taçlandırdığını söyledi.

Konuyla ilgili  açıklama yapan Sivas  Valisi Salih Ayhan ” Kurtuluş Savaşı’nda işgalci güçlere karşı kahraman Türk milletinin yüzyıl önce ortaya koyduğu milli mücadele ruhunu canlı tutmak ve kongre coşkusunu ulusala taşımak için aylar öncesinde başladığımız, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin Kültür Sanat Etkinlikleri 100. Yıldönümü Kutlamaları Cumhurbaşkanlığımızın 22 Şubat 2019 tarihinde yayınladığı 2019/4 30694 sayılı bir genelge ile taçlandı.

30694 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile ‘Kongre’nin 100. Yılında 100 Etkinlik’ kapsamında başladığımız kutlama programlarımızın; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda yürütüleceği kararlaştırıldı. Genelgede yapılacak her türlü sportif faaliyetlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı; kültür, sanat, turizm ve tanıtım alanında yapılacak etkinliklerin ise Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenerek, yürütüleceğine de yer verildi.”dedi

İlgili genelge hakkında açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Cumhurbaşkanımız, 8 Şubat’ta ilk ziyaretini Sivas’a yaparak Sivas Kongresi’nin 100. Yılına, milli mücadele ruhuna vurgu yapmış, vatandaşlarımızın coşkusuna önem verdiğini ifade etmişti. Çıkarılan bu genelge de bizlere verdiği büyük desteğin çok önemli bir göstergesidir” dedi.

Vali Ayhan, “Kültürden sanata, spordan eğitime kadar 7’den 70’e toplumumuzun her kesimiyle 100 yıl önce ecdadımızın ortaya koyduğu milli mücadele coşkusunu, Cumhurbaşkanlığımızın, bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın maddi manevi desteğiyle bugünde canlı tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu yılki kutlamaların hafızada yer edineceğini ve unutulmayacağını ifade eden Vali Ayhan, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Cumhurbaşkanlığı makamına verilen maddi ve manevi destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler de 100. yıla yakışır 100 etkinlik planladık. İnşallah, 100. yıl coşkusu tüm Türkiye’de ses getirecek, vatandaşlarımızın tüm kurumlarla olan birlik ve beraberliğini pekiştirecektir.” diye konuştu.