SON DAKİKA
resmin alt tagı

Emirhan Kayalıkları Büyülüyor

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KIŞ LASTİĞİ TAKMAK İÇİN 1 ARALIK’I BEKLEMEYİN”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL, TEKNOLOJİ

AYDIN; “ÇOK GÖREVDE KALMAK DEĞİL, İZ BIRAKMAK ÖNEMLİ…

Bu haber 27 Mart 2019 - 19:04 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.

 

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen veda yemeğine katılarak mahalle muhtarları ile son kez bir araya geldi.

Paşabahçe Kütük Ev’de düzenlenen programa Başkan Aydın’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları, bazı birim müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç ve mahalle muhtarları katıldı.

Sözlerine, Başkan Aydın ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek başlayan Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, “2014-2019 yılları arasında başkanımızla birlikte 50’den fazla toplantı yaptık. Halkımızın taleplerini kendisine ilettik. Sıcak Çermik’te yıllık istişare toplantıları düzenledik. Belediyemiz muhtarlara bilgisayar desteği sağlayarak muhtarlık ofislerimizi yaptı. Muhtarlar Konfederasyonu üyelerini belediyemizin desteği ile 3 defa Sivas’ta ağırladık.” diyerek yapılan bazı faaliyetler hakkında bilgi verdi.

10 yıllık hizmet dönemine değinen Başkan Sami Aydın ise, “Kendimizi, ailemizi, çocuklarımızı ihmal ettik ancak Sivas’ı ihmal etmedik. Bu dünya için değil, ahiret için, Rabbimizin rızası için çalıştık. Halkımızı memnun ettiğimiz zaman dualarının bizimle olacağını biliyorduk. Siyaseti bir hizmet aracı olarak gördük. Hiçbir zaman makamdan güç almadık, kimseyi ezmedik. Herkese eşit hizmet ettik.” dedi.

Göreve ilk geldiği dönemde şehirde haftada üç gün suların kesildiğini ve hava kirliliğinin hat safhada olduğunu hatırlatan Başkan Aydın, 800 kilometre doğalgaz hattı döşenerek hava kirliliğinin ortadan kaldırıldığını, kayıp-kaçakları önleyerek de su kesintilerinin tarih olduğunu söyledi.

Aynı dönemde Sivas’ı yağmur suyu hattıyla tanıştırdıklarını kaydeden Başkan Aydın, “O dönemde kimse bizden atık su arıtma tesisi yapmamızı istemedi. Ancak biz Kızılırmak ve doğamızı korumak adına atık su arıtma tesisini yaptık. Sorumlu makam olarak bu problemi gördük ve çözüme kavuşturduk.” şeklinde konuştu.

Tek tip ulaşım sistemi ile minibüslerdeki haksız rekabet ortamını önlediklerini kaydeden Aydın, çöp toplama merkezinin de yapılan düzenlemeler ve çöpten enerji üretim tesisleriyle bambaşka bir duruma geldiğini söyledi.

Ulaşımdaki projelere de değinen Aydın, “Yol, cadde ve kaldırımlarda bir standart oluşturduk. Altgeçitler, kavşaklar, yeni yollar, köprüler ve tünellerle şehir trafiğini rahatlattık. Kuzey ulaşım aksındaki tıkalı noktaları açarak burayı ana güzergâh haline getirdik. Karşıyaka ve Kızılırmak üzerine yeni köprüler yaptık. Selçuklu döneminde 2, Cumhuriyet döneminde ise yine 2 köprü yapılan Kızılırmak üzerine biz sadece kendi dönemimizde 8 köprü birden yaptık. Çok görevde kalmak değil, iz bırakmak önemli.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Aydın, mahalle muhtarlarına teşekkür belgesi takdim etti.