SON DAKİKA
resmin alt tagı

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KÖR BIÇAK VE SAHTE KASAPLARDAN UZAK DURUN”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Samsun-Sivas (Kalın) Demiryolu hattı yenilendi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

“Memleketinizi Unutmayın”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

BELEDİYE-TOKİ İŞBİRLİĞİ İLE YAPILAN 96 KONUT TESLİM EDİLDİ

Bu haber 18 Mart 2019 - 15:19 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.

Her alanda öncü olan Kangal Belediyesi, TOKİ ile yaptığı anlaşma kapsamında ilçede inşa edilen 96 konutu sahiplerine teslim etti. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 2019-2023 yılları arasında ise ilçede hem istihdam sağlayacakları hem de konut edindirecekleri projeyi açıkladı.

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, konut edindirme kapsamında TOKİ’nin yanı sıra belediye olarakta 385 kişiyi ev sahibi yaptıklarını söyledi.

Başkan Mehmet Öztürk, “Toplu konut alanında yapmış olduğumuz çalışmalar TOKİ belediye iş birliği ile birlikte 96 tane 2+1 konut ticarethane ibadethane ve çocuk oyun park alanları olarak bunları yapıp halkımızın hizmetine verdik. Orada insanlarımız huzurlu bir şekilde hayatlarını idame ettiriyorlar. Diğer taraftan 500 Evler diye ilçemizde tabir edilen ve 3+1 Enerji Bakanlığından belediyemize kazandırdığımız bölgede yaklaşık 385 konut vardı. Bunları yaklaşık 408 bin metrekarelik bir alanda arsa paylarıyla birlikte halkımıza satışını gerçekleştirdik. Satışlar 25 bin liradan 45 bin liraya kadar gerçekleşti. İnsanlara konut edindirme çalışmalarımız oldu. Bir diğer konut edindirme projemizde başladı. Bu biraz lüks olacak. Belediye lojmanlarımızın olduğu alanda 1200 metre kare bir yapımız vardı. Orada ki o berbat binaları kaldırarak altları işyeri üstü konut olmak üzere 28 daire 9 tane de işyeri yapımına başladık ve inşaat çalışmaları tamamlandı. Hem halkımızı konut edindiriyoruz hem de ilçemizi yeniden inşa ediyoruz” dedi.

2019-2023 yılları arasında belediye olarak önemli bir projeye imza atacaklarını ifade eden Başkan Mehmet Öztürk, hem istihdam sağlayacaklarını hem de konut edindirecekleri projeyi açıkladı.

Başkan Öztürk, “Yeni dönemde de şöyle bir çalışma içerisindeyiz; mesela ilçede yaşayan insanlarımıza hem 50 ay iş garantisi yani 2020 lira bugünkü asgari ücrette maaş vereceğiz, 50 ay 1000 lirasını biz keseceğiz konutuna. Bu tutar 50 bin lira olacak.  2+1 evin maliyeti yaklaşık 80-85 bin lira tutuyor. Arsaya para vermiyoruz. Vergiden muafız. Bir takım avantajlarımız var. Maliyetini olabildiğine aşağı düşüreceğiz. İnsanlarımızdan talebe göre bu 100 olur, 200 olur, 300 olur 50 ay iş garantisi, kendileri de peşinat verecekler 25-35 bin lira arasında. Tahmini 30 olur. 36 ayda evini tamamlayıp vereceğiz. 50 ay da iş garantisi vereceğiz” dedi.