SON DAKİKA
resmin alt tagı

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KÖR BIÇAK VE SAHTE KASAPLARDAN UZAK DURUN”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Samsun-Sivas (Kalın) Demiryolu hattı yenilendi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

“Memleketinizi Unutmayın”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Beyaz önlüklerini giydiler.

Bu haber 18 Mart 2019 - 7:00 'de eklendi ve 46 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrencileri Beyaz Önlük Giyme Töreni Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu’nda düzenlendi.

Üniversite Tıp Fakültesi Dekanlığınca geleneksel olarak düzenlenen Beyaz Önlük Giyme Töreni’ne Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, öğretim elemanları, öğrenci aileleri ile öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, hekimlik mesleğinin önemine değinerek öğrencilere mesleki konuda öğütlerde bulundu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “14 Mart 1827 tarihi ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Sağlık elbette her insana lazım olan bir şeydir ve insanoğlunun vazgeçilmezleri arasındadır. Bu nedenle sağlık alanında yapılan çalışmalar ve yapılacak çalışmalarda bir o kadar hayati önem taşımaktadır. Kaliteli sağlık hizmeti çözüm odaklı yaklaşım bütün vatandaşlarımızın da temel hakkıdır. Ecdadımız insana ve insanın hayat hakkına o kadar değer vermişlerdir ki bundan dolayı ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ ifadesi kullanılmıştır.” dedi.