SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

Bilgin’e bakan desteği

Bu haber 02 Mart 2019 - 10:59 'de eklendi ve 60 views kez görüntülendi.

Milli Savunma Komisyon Başkanı, Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, bu ay içerisinde Sivas’a 4 bakan geleceğini ve bakanların hem Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin’e destek, hemde müjdeler için  Sivas’ta olacaklarını söyledi.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Yılmaz ” Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz Ekim ayında ilimizi ziyaret etmişlerdi. O dönemde söz verdiklerinin hepsini birer birer yerine getirdi ve birçok proje de devam ediyor. Sokak sağlıklaştırması ve şehir aydınlatması bunlardan birkaçıdır. Bakanımız bu yoğun seçim döneminde Hilmi Beye destek için ilimize geldi. Bildiğiniz üzere her ile bir millet bahçesi yapılıyor. Selçuklu Millet bahçesinin ihalesi yapıldı. Bu projeye ne İl Özel İdaresi’nden, ne de Belediyemizden tek bir kuruş çıkmayacak. Selçuklu Millet bahçesinin yeri TOKİ’ye aitti. Ancak Sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle bu alana Millet bahçesi yapılması kararlaştırıldı. Mart ayında yer teslimi yapılacak ve 8 ay sonunda bu alandaki çalışmanın tamamlanması hedefleniyor.

Selçuklu Millet bahçesinin yanına ikinci bir millet bahçesi de gelecek. Eski Numune Hastanesi’nin bulunduğu yere yapılacak. Burada da 70 dönümün üzerinde bir alana millet bahçesi yapılacak.

İlimizdeki yeşil alanları artırmak için millet bahçelerini ve mesire alanlarını artırmak lazım, şehir ormanlarını artırmak lazım. Bu anlamda sadece Belediye’nin imkânlarıyla bunları başarmak çok zor. Sivas’ın tek ihtiyacı park ve bahçeler değil. Allah için Sivas’a hizmet gelsin diyenin öncelikle şuna karar vermesi lazım. Sivas’taki sorunları Ankara’da hangi bakanlık çözebilir. Hangi adayın hangi bakanlıklarla ilişkisi var. Yani Hilmi Beyin dışında hangi aday bunu yapabilir. Diğer aday Ankara’dan 3 hizmet getiriyorsa, Hilmi Bey 10 hizmet getirir. Dolayısıyla tercih şu? Sivas 3 hizmetle yetinecek mi? Yoksa 10 eser veya daha fazlasıyla mı yetinecek. Onun için biz diyoruz ki hizmet siyasetini tercih edin.

 

Tahminlerinde üzerinde bir oyla emaneti Hilmi Bilgin’e teslim edeceğiz. Kimi seçeceğiz. Şehrül emini seçeceğiz. Yani şehri emanet edeceğimiz kişiyi seçeceğiz. Kendisine emanet verilecek kadar güven duyulacak kimse. Emin olacak, güvenilir olacak ve yetenekli olacak. Kendisine emanet edilen bayrağı daha yükseğe taşıyacak. Bunu yaparsa Hilmi Bey yapar, bunu yaparsa Ak Parti kadroları yapar.

 

Bilindiğimiz üzere bir Kongre ve Fuar alanımız vardı. Bu alanı değerlendirmek adına Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Rektörlük ve hazırlık sınıflarının oluşturulması adına bu alan tahsis edildi. Kurt Deresi mevkiine yapılacak üniversite kampüsü tamamlanana kadar bu alan merkez olarak kullanılacak. Bu da hükümetimizin Hilmi Beye vermiş olduğu desteğin göstergesidir.”dedi

 

Allah nasip ederse Sivas’ı aldığımız noktadan çok daha iyi bir noktaya getireceğiz. İlimizde İmar Barışına yapılan başvuru sayısı 53 bin 146’ya ulaştı. Devlet vatandaşıyla kavga etmez dedik. Bu nedenle bir sulh süreci başlatıldı. Bu kapsamda ilimizde 53 binin üzerinde insan imar barışına başvuru yaptı. Bunu 4’le çarparsak, hemen hemen Sivas’ın 3’te 1’i demektir. Yani her 3 aileden 1’i bu yasadan faydalandı. Bu yasa ile birlikte Sivas’taki büyük bir sorunu da çözmüş oluyoruz.

 

Mart ayı içerisinde ilimiz 4 Bakanı ağırlayacak.

Adalet Bakanımız 4 Mart tarihinde ilimize gelecek. Kesinlikle müjde de vardır. Açık Cezaevini bildiğiniz gibi taşıyacaktık. Hafik’e giderken TANAP’ın yeri vardı. Oradaki çalışmalar hemen hemen tamamlandı. İnşallah cezaevi seçimden önce taşınacak.

Aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu gelecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank gelecek. Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül gelecek ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu gelecek.

 

Ancak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın, Hilmi beye destek için geleceğini açıkça söyleyebilirim. DOKAP ile ilgili bir çalışma vardı. Oraya katıldığımızda Sivas 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi özel bir teşvik kapsamına alınaraktan tahsislerin yapılarak doldurulması gerekiyor. Çünkü Sivas’ın öncelikli sorunu işsizlik. Yani vatandaşa sorduğumuzda birinci sıradaki sorun ekonomi, ikinci öncelikli sorun ise işsizlik. Bunu çözmek için de bizim için olmazsa olmazımız 2. OSB’nin özel bir teşvik kapsamına alınarak, tahsislerin başlatılmasıdır. Bunu yaparsak, bırakın göç vermeyi, Sivas’a dışarıdan göç de gelecektir.

Gençlik ve Spor Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanımız gelecek. Bunlar müjdelerle gelecek ama bilin ki esas gayeleri Hilmi Bilgin’e destektir.