SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

EĞİTİM KADROSU BAŞARILI

Bu haber 07 Mart 2019 - 14:08 'de eklendi ve 71 views kez görüntülendi.

“2023 Eğitim Vizyonu Sultanşehir Sivas Buluşmaları” Milli Eğitim Bakanlığı genel müdürlerinin katılımı ile yapıldı. Tüm okul müdürlerinin bulunduğu toplantıda, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Sivas’a yapılan iyileştirmeler, hazırlanan video ile katılımcılara gösterildi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, MEB genel müdürlerini sultan şehirde ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade ederek, “Bakanlığımızın çok önemli desteğini görüyoruz. Genel müdürlerimizden aldığım güçle, sizlere olan güvenimle bugün eğitim konusunda iddialı konuşuyorum. Onların gücü ve desteğiyle, bizim de Sivas’taki eğitim ordusuyla inşallah iyi bir yol alacağız. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sivas iyi bir kadroya sahip ve iyi bir ekibimiz var. Bu konuda şanslı olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu kadro ile Sivas’ta güzel işler yapacağız. Hep şunu söylüyorum; 3 yıl içerisinde Türkiye’de ilk 10’a gireceğiz.  Sivas’ı eğitimde örnek bir şehir haline getireceğiz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ise; Sivas’a birçok kez geldiğini ifade ederek, “Sivas, hem bakanlığımızda hem de bizlerin gönül dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın gündeminde artık çok yoğun bir şekilde Sivas var. Görüyorum ki milli eğitim deneyimi olan Sayın Valimizden aldığı güçle Sivas farkını ortaya çıkarmış.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük de, “Bir Sivaslı, Zara’nın öz evladı olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğim; yapılanları izlerken gururlandım. Sivas’ta eğitim ordusunun yeni hikâyeler yazacağına inanıyorum. Sayın Valimizle iyi bir sinerji yakalanmış ve kısa zamanda birlikte gerçekten çok iyi iş çıkarmışsınız.” dedi.

Daha sonra söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu da ‘Aile Olmak’ konulu sunumunda, milli eğitim ailesinin çok büyük ve değerli bir aile olduğunu vurgulayarak, “Öncelikle ailemizin her ferdine sahip çıkacağız. Seveceğiz, destek olacağız, hoşgörüyü ihmal etmeyeceğiz. Pozitif düşüneceğiz ve pozitifi çağıracağız. Biz bize sahip çıkmazsak, biz birbirimizi sevmezsek kimsenin bize sevgi ve saygı göstermesini bekleyemeyiz. Milli Eğitim Bakanlığı ailesi olarak birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu konuşmasının sonunda, Valimiz Salih Ayhan’a bir sürpriz yaparak, Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının mesajlarının yer yer aldığı, bakanlık anılarından oluşan bir video izlettirdi.