SON DAKİKA
resmin alt tagı

Millet kapısında vatandaş ağırlanıyor.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

“Evlatsız Olur da Vatansız Olmaz”

Bu haber 04 Mart 2019 - 14:47 'de eklendi ve 62 views kez görüntülendi.

Mardin Nusaybin’de 2016 yılında şehit olan Sivaslı özel harekât polisi Hakan Yurtoğlu’nun ismi, ilimizde yapımı tamamlanan bir okula verildi.

Şehit annesi Şemsi Yurtoğlu, tedavi gördüğü hastaneden Sivas Valisi  Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan tarafından makam aracı ile alınarak oğlunun isminin verildiği okula getirildi. Makam aracında duygularını dile getiren Vali Ayhan, “Şehit annemizin önceden yayınlanmış bir videosunu izlediğimde ‘Evlatsız olur da vatansız olmaz’ sözleri beni çok etkiledi. Bunu hiçbir duygu, hiçbir irade söyletemez. Türk anasından başkası da bunu söyleyemez. Böyle analarımız olduğu sürece Allah’ın izniyle sırtımız yere gelmez.” dedi.

Şehit annesi Yurtoğlu ise oğlunun çok insaniyetli birisi olduğunu belirterek, “Vatan olmazsa nereye gideriz. Hakan da vatanı için gitti. Kendi çocuğu bile ‘benim babam vatan için şehit oldu, üzülme’ diyor.” diye konuştu.

Oğlunun İsminin Verildiği Okula Sivas Valisi Salih Ayhan’ın  makam aracı ile geldi.Makam aracı ile Huzur Mahallesi’nde oğlunun isminin verildiği Şehit Hakan Yurtoğlu İlk/Ortaokulu’na gelen şehit annesi Şemsi Yurtoğlu’nu özel harekât polisleri ile öğrenciler çiçeklerle karşıladı. Okulun girişindeki şehidin fotoğrafının bulunduğu alanda gözyaşlarına hâkim olamayan anne Yurtoğlu, daha sonra okulu gezdi. Sınıftaki öğrencilerle bir araya gelen Vali Ayhan ve Şemsi Yurtoğlu, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.