SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

Güçlü Devlet, Güçlü Sanayi

Bu haber 12 Mart 2019 - 14:41 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.

Her yıl hedeflerini yükselterek istihdama ve üretime önemli katkılar sağlayan ESTAŞ, temeli atılan tesislerle kapasitesini artırmaya devam ediyor.Yeni tesisler için Sivas Organize Sanayi Bölgesi ESTAŞ yerleşkesinde temel atma töreni düzenlendi.

Temel atma töreninde konuşan Sivas Valisi  Salih Ayhan, devletimizin üreticiler için sağladığı destekleri en üst seviyede kullanarak ‘Güçlü Devlet, Güçlü Sanayi’ sloganıyla 2023 hedeflerine koşan ESTAŞ’ı tebrik ederek sözlerine başladı.

Ülkemizde ekonomik saldırıların olduğu dönemde, karanlık güçlere verilecek en anlamlı cevabın yatırımların kararlı bir şekilde devam etmesi olduğunu belirten Vali Ayhan, “İlimizde bu tür yatırımların artarak devam edeceğini söylemek istiyorum. Organize sanayi bölgemizde 8 bin kişinin üzerinde çalışanımız var. Bu istihdam rakamlarının da sürekli arttığını gözlemlemekteyiz. Çalışacak her kişiye umut vadeden, ocakların tütmesini sağlayan ve ekonomimize katkı sağlayan ESTAŞ yönetimine teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yerleşke içinde temeli atılan 3 üniteyle toplamda 6 bin 200 metrekare daha imalat alanı oluşturacak olan ESTAŞ, üç vardiya düzeninde 350 kişiye istihdam sağlamış olacak. Temel atma töreninin ardından ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin günün anısına Sivas Valisi Salih Ayhan’a plaket verdi..