SON DAKİKA
resmin alt tagı

Emirhan Kayalıkları Büyülüyor

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KIŞ LASTİĞİ TAKMAK İÇİN 1 ARALIK’I BEKLEMEYİN”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL, TEKNOLOJİ

 Hizmetlerde “Kadın” Eli Var.

Bu haber 08 Mart 2019 - 15:13 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle Sivas İl Özel İdaresinde görev yapan kadın personeller ile kutlama programı gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerde düzenlenen programa; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Eşi Zeynep Kaya , Yol İş 2 Nolu Şube Başkanı Eyüp Baran, BemBir Sen Sivas Şube Başkan Yardımcısı İbrahim Turan ile kadın personeller katıldı.

Sivas İl Özel İdaresinde  çalışan kadınlar adına programda konuşan personel Sevtap Kaygusuz, “Kadınlar; sevgi, fedakârlık ve emekleriyle toplumumuza ilham kaynağı olmaktadır. Kadınsız üretim, kadınsız bilim, kadınsız sanat düşünülemez. Kadın merhamettir, kadın medeniyetin ta kendisidir. Nezaket ve zarafetin en iyi temsilcisidir. Bu nedenle geleceğe güvenle bakabilmek, kadın ve kadına verilen önemle doğru orantılıdır. Daha mutlu bir gelecek temennisi ile tüm kadın mesai arkadaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, bu özel günde bizleri unutmayan İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya, mesai arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Yol İş 2 Nolu Şube Başkanı Eyüp Baran ve Bem BirSen Sivas Şube Başkan Yardımcısı İbrahim Turan da selamlama konuşmaları yaparak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar.

Sivas İl Özel İdaresinde çalışan kadınlarla bu anlamlı günde bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya ise, “İdaremizin her bir kademesinde kadın personellerimiz ile bir arada çalışmaktayız. Zira müdürümüz olarak bir hanımefendi hizmet üretiyor, kadın mühendislerimiz proje üretiyor, kadın memurlarımız yazışmalarımızı yapıyor ve kadın işçi kardeşlerimizde sahada hizmet üretiyorlar. Bu durum, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Türk kadının gelmiş olduğu noktayı en iyi gösteren durumlardan birisidir. Hanımefendi kardeşlerimizin çalışmalarıyla, büyük bir vilayet olan Sivas’ın en ücra köşesine kadar hizmet götürülüyor. Bu vesileyle sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Divriği Darüşşifasının Melike Turan Melek tarafından yapıldığının altını çizen Genel Sekreterimiz, “Bir hanımefendinin yaptığı bu eser muhakkak görülmelidir. İnsanlara şifa dağıtıyor. Bizim medeniyetimizin özünde var olan nokta orasıdır. Bizler zaman içerisinde belki bazı şeyleri kaybetmiş olabiliriz. Ancak Milli Mücadele döneminde yine kadının cepheye koşması, bu vatana asker yetiştirmesi ve onu uğurlaması ve bugün çalışma hayatının her bir sathında görev alması, Türk kadınının göstermiş olduğu fedakârlığın ve çalışma gayretinin en iyi göstergesidir. Şüphesiz ki kadınlarımız daha iyisini daha güzelini hak ediyor. Kadınlarımız sadece İdaremizin işlerinde değil, ailelerin idamesinde, çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesinde söz sahibidir. Kadınlarımızın elinde büyük bir güç var. Toplumumuzu ve milletimizi şekillendiren yine kadınlarımız. Bugün bulunduğumuz cemiyette bunun en güzel göstergesi. Bundan sonrada erkeğiyle, kadınıyla el ele vererek ülkemizi daha iyi noktalara taşımaya gayret göstereceğiz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.