SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU ” SİVASLILARIN EMRİNDEYİM “

Bu haber 11 Mart 2019 - 6:46 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.

Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere hafta sonunda Sivas’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde Sivaslılara hitap etti. 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çeken Bakan Soylu, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin´e destek istedi. Yiğidolar´a “Sandıkları patlatın” diyen Bakan Soylu, “Hem bir kardeşiniz, hem bir evladınız olarak aynı zamanda bu ülkenin İçişleri Bakanı olarak Hilmi Bilgin´in emrindeyim. Sivas´ın emrindeyim” dedi.

“BU SÜRECİ ZAFERLE TAMAMLAYACAĞIZ”

Başkan Aksu, “Göreve geldiğimizde kendimize bir hedef koyduk. ‘Sivas merkezimiz başta olmak üzere 16 ilçemizde ve tüm beldelerimizde belediye başkanlıklarını alacağız´ dedik. İlçeleri, beldeleri geziyoruz ve tabii ki Sivas merkezde de mahalle mahalle, sokak sokak, cadde cadde geziyoruz. Gezdiğimiz yerlerde görüyoruz ki sizlerin sayesinde hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bizlere verdiğiniz destekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İnşallah bu süreci Hilmi Başkanımızı Belediye Başkanı yaparak zaferle tamamlayacağız. Bu zaferin en büyük mimari siz değerli Sivaslı hemşehrilerimiz olacaktır. Tekrar bu alanı hınca hınç doldurduğunuz için teşekkür ediyorum, saygılarımızı sunuyorum” dedi.

İl Başkanı  Hakan Aksu,Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın konuşmasının ardından görüşlerini dile getiren  Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin” Sayın Bakanım; Sivaslılar biliyor ki siz Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte ona yol arkadaşı olarak ülkemizde ezanlar susmasın, bayrağımız daha yükseklerde dalgalansın diye Güneydoğu´da dağların başında askerimize, polisimize destek vermek, moral vermek Türkiye´yi terör belasından kurtarmak üzere yedi düvele karşı mücadele ediyorsunuz. Yiğidolar da milletimiz de her zaman sizin ve Cumhurbaşkanımızın yanındadır, yanında olmaya devam edecektir” dedi.

 “İŞİNİ ÖNÜNE KATAN BİR İNSANDIR”

Sami Aydın´ın 10 yıl boyunca Sivas´ta çok önemli hizmetler yaptığını belirten Bakan Soylu, “Sami Başkan´a hepinizin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Olgunluğuyla, tevazusuyla tam da hem adına hem soyadına hem de yaptığı işe yakışır bir davranış ortaya koymuştur. Minnetlerimizi arz ediyoruz. Hilmi Başkan sizin milletvekilinizdi.  Biz de yıllardan beri tanıyoruz. Birlikte çalıştığımız oldu. Dost bir insandır, çalışkan bir insandır. Anadolu´nun güzel bir lafı var: İşini önüne katan bir insandır ve vefayı bilen, komşuluğu bilen Sivas´ın hamuruyla yoğrulmuş yiğit, mert bir insandır. 31 Mart akşamı bu güzel insanı, AK Parti´yi Sivas´ta yıllardır yaptığınız gibi yeniden rekor bir oyla belediye başkanlığına getirin. Sivaslı hemşehrilerim, 31 Mart akşamları sandıkları patlatın. Ben de huzurunuzda size şunu söylüyorum: Hem bir kardeşiniz, hem bir evladınız olarak aynı zamanda bu ülkenin İçişleri Bakanı olarak Hilmi Bilgin´in emrindeyim. Sivas´ın emrindeyim” açıklamasında bulundu.