SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

“Kadınların Olduğu Yerde Tertip, Düzen ve Sevgi Vardır”

Bu haber 08 Mart 2019 - 10:38 'de eklendi ve 68 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi  Salih Ayhan ile Eşi Zeynep Akkiraz Ayhan  ve Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Sivas İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’nde; şehit ve gazi yakınlarını, iş kadınlarını, kurumların kadın çalışanlarını ile STK’nın kadın üyelerini kahvaltı programında ağırladı.

Programda konuşan Vali Salih Ayhan, tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak sözlerine başladı.

Türk kültürü, tarihinde, örfünde ve inancında kadınların yerinin başka olduğunu belirten Vali Ayhan, “Biz İslamiyet ve insaniyetimiz gereği kadınlarımıza güzel davranmayı bir görev biliriz. Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasında da kadınlarımızın mücadelesi toplumumuzdaki kadınlarımızın önemini ortaya koyuyor. Günümüze geldiğimizde de hep şunu görüyoruz; kadınların olduğu yerde, tertip ve düzen olur ve yaptıkları işte hep bir sevgi vardır. Nerde bir projede ve emekte bir kadın eli varsa; orada sevgi, şefkat, merhamet yoğunluğu vardır. Bizim gelecek nesillerimizi de inşallah kadınlarımız; sevgileriyle, merhametleriyle ve şefkatleriyle yoğurarak güçlü bir Türkiye’nin oluşmasında emekleri çok fazla olacaktır.” dedi.

Valimiz Salih Ayhan, kadına şiddete karşı olduklarını belirterek, şiddetle mücadelede her zaman kadınların yanında yer aldıklarını söyledi.

İlimizin ve Türkiye’nin kalkınması için kadınlarla birlikte yürünmesi gerektiğinin altını çizen Valimiz Ayhan, “Emekleriniz o kadar çok ki saymakla bitmez. Sizlerle bu yolda yürümek; ülkemizi daha güçlendirecek, daha geliştirecektir. Bugün değil sizleri her gün hatırlıyor ve değerli emeklerinizi biliyoruz. Fedakârlık timsali annelerimizin ellerinden öpüyorum. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Onların çizdiği ufuk ve çizgiden devam edeceğiz. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz.” diye konuştu.

Kahvaltı programının ardından, Vali Salih Ayhan ile Eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ve Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Valilik birimlerinde çalışan kadın personelleri makamında kabul ederek,  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.