SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

TSO BAŞKANI EKEN:  NÖBETÇİ NOTERLER TİCARETİN ÖNÜNÜ AÇACAK

Bu haber 14 Mart 2019 - 8:52 'de eklendi ve 64 views kez görüntülendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, 6 Nisan’da başlayacak olan “nöbetçi noter” uygulamasıyla vatandaşların alım, satım, vekalet gibi işlemlerini hafta sonları da rahatlıkla gerçekleştirebileceğini ve bu durumun ticaretin önünü açacağını söyledi.

Başkan Mustafa Eken, noterlerin hafta sonu kapalı olmasının iş hayatında aksamalara yol açtığına dikkat çekerek, Adalet Bakanlığının iş dünyasının sesine kulak vermesinden büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Eken, “Hükümetimiz iş ve yatırım ortamını geliştirme ve iyileştirmeye yönelik yaklaşımla çalışıyor, çeşitli düzenlemeler yapıyor. Hafta sonları için nöbetçi noter uygulamasının başlamasıyla tüccarlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımız alım, satım, vekalet gibi işlemlerini hafta içi yetiştirme telaşına düşmeden, hafta sonları da rahatlıkla gerçekleştirecek. Üyelerimiz zaman kaybetmeden işlerini halledebilecek. Hafta sonları da ticaretimiz artacak, piyasaya canlılık gelecek. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e ve Türkiye Noterler Birliği’ne üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.