SON DAKİKA
resmin alt tagı

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KÖR BIÇAK VE SAHTE KASAPLARDAN UZAK DURUN”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Samsun-Sivas (Kalın) Demiryolu hattı yenilendi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

“Memleketinizi Unutmayın”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

VEYSEL’İMİZİ HİÇ UNUTMADIK

Bu haber 20 Mart 2019 - 10:17 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, Aşık Veysel’in sadece yaşadığı yıllara değil tüm çağlara ışık tuttuğunu söyledi. Türkmenoğlu, “Büyük Ozan, ‘Dostlar beni hatırlasın’ demişti, biz hiç unutmadık” dedi

Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, Dünyaca ünlü Halk Ozanımız Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ölüm yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Aşık Veysel’in ülkemiz için önemli birleştirici güçlerden biri olduğunu belirten Türkmenoğlu, “Aşık Veysel, Türk Milletinin hayat felsefesini, sözü, sazı ve halkın diliyle yıllarca dile etmiştir. Âşık Veysel milletimizin ne kadar taraf olduğunun temsilcisidir. Aşık Veysel milyonların sesi ve sevgilisi idi. Sesi ve sevgilisi idi. Sesi, sevgilisi kadirbilir milletimizin kulağında ve kalbinde uzun yıllar yaşamaya devam edecektir” dedi.

Aşık Veysel’in her zaman karanlık dünyasından yazdığı şiirlerle dünyamızı ve milletimizi aydınlattığını belirten Türkmenoğlu, “Sazı ve sözü ile sevgi vefa ve dostluk duygularımızı dile getirerek halk edebiyatımıza eserler kazandırmış olan büyük ozanımızın aziz hatırasını her zaman yaşatmaya kararlıyız. Milletin sevgilisi olan şairimizin ünü sınırlarımızı aşmış, kişiliği ve eserleri ile kalbimizde yaşamaya devam etmektedir. Halkı dinlemiş ve halkın duygularını dile getirmiş olan büyük şairimizin nefesi şiirlerinde sürmektedir. Onu bir kez daha ölüm yıldönümünde saygıyla anıyoruz. ‘Dostlar beni unutmasın’ diyen Aşık Veysel’imizi hiçbir zaman unutmadığımızı ve unutmayacağımızı ifade ediyor ve bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” şeklinde konuştu.