SON DAKİKA
resmin alt tagı

Ünlü Virtüöz’ler Sivastaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

Yaz kış Sivas için çalışıyoruz

Bu haber 13 Mart 2019 - 10:27 'de eklendi ve 50 views kez görüntülendi.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Yıldızeli ilçesinde bir takım gezi ve incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya’ya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Feridun Yaya, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü İsmail Taştan ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Tayyib Yasak eşlik etti.

İlk olarak Yıldızeli İlçe Kaymakamlığına ziyarette bulunan Genel Sekreter Kaya ; Yıldızeli İlçe Kaymakamı Süleyman Bakan, Yıldızeli İl Genel Meclis Üyeleri Nazif Arar ve Ziyaeddin Mat ve İlçe Özel İdare Müdürü Necati Doğan ile bir araya gelerek, Yıldızeli ilçesinde sürdürülen çalışmalar üzerine bir süre görüşme gerçekleştirdi.

“Vazifemizi Yerine Getirirken, Dertlere Derman Oluyoruz”

Daha sonra Yıldızeli İlçe Özel İdare Bakım Evi’ne ziyarette bulunan Genel Sekreter ve beraberindekiler, sahada çalışan personeller ile bir araya geldi. Personellere hitaben konuşan Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, Sivas il genelinde yürütülen bütün hizmetlerde personellerimizin büyük emeği olduğunu ifade ederek, “Bizler personellerimizden aldığımız güçle, verilen sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Sivas İl Özel İdaresi çatısı altında çalışan herkesin çok şanslı olduğunu ve kutsal bir çalışma yürüttüğünü düşünüyorum. Bizler vazifemizi yerine getirirken, dertlere de derman oluyoruz. Vatandaşlarımızın gönlünde yer ediniyoruz. Bugüne kadar yürüttüğünüz çalışmalar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yıldızeli İlçe Kaymakamı Süleyman Bakan ise, Genel Sekreterin ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Personellerimiz yaz kış demeden büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. Sivas İl Özel İdaresinin desteğiyle güzel bir kış dönemi geçirdik. Baharın gelmesiyle birlikte de çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Ardından Yıldızeli ilçesinde yapılacak olan Hükümet Konağının yerinde incelemelerde bulunan Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya ve beraberindekiler, daha sonra Çağlar Göleti mevkiinde çalışmaların devam ettiği mesire alanına geçerek, son durumu yerinde inceledi.

Daha sonra Sivas İl Özel İdaresi tarafından ihale edilen ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapı denetimi yapılan ‘Yıldızeli İlçesi Kız İmam Hatip Lisesi ve 100 Kişilik Yurt Yapım İşi’ni inceleyen heyet, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Yıldızeli İlçesine Son 5 Yılda Büyük Yatırımlar Kazandırıldı”

Yıldızeli ilçesinde 2018 yılında gerçekleştirilen ve bu yıla sâri devam eden çalışmalar ile 2019 yılında yürütülecek olan çalışmaları masaya yatırdıklarını ifade eden Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, “Yeni yılda 16 derslikli okulumuz ve 100 kişilik pansiyonun hizmete gireceğine şahit olacağız. Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüzce; 2016 yılında 17 milyon TL ve 2017 yılında ise 18 milyon TL’lik yatırımlar gerçekleştirildi. Son 5 yılda yaklaşık 43 milyon TL’lik yatırım Yıldızeli’nde hayat buldu. Kırsal alt yapıya yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Yaklaşık 700 km yol ağı olan Yıldızeli ilçemizde, nüfusun %90’ı asfalt yoldan faydalanarak, sağlıklı bir şekilde ulaşımlarını gerçekleştiriyor. Bununla beraber 609 bin m² parke taşı da ilçemize kazandırıldı Nüfusun %95’i çamurdan kurtularak, bu hizmetten faydalanabiliyor” dedi.