SON DAKİKA
resmin alt tagı

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KÖR BIÇAK VE SAHTE KASAPLARDAN UZAK DURUN”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Samsun-Sivas (Kalın) Demiryolu hattı yenilendi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

“Memleketinizi Unutmayın”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Doğum gününde fidan dikiyorlar

Bu haber 09 Nisan 2019 - 13:32 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, üniversitede öğrenim gören öğrenciler ile personelin doğum günlerini cep telefonlarına gönderdiği kısa mesaj ile kutluyor. Prof. Dr. Yıldız, doğum günü olan kişiler adına, yerleşke çevresine fidan da diktiriyor. Uygulama, öğrenci ve personelden de yoğun ilgi görüyor.

Göreve 2016 yılında gelen Rektör Prof. Dr. Yıldız, her öğrencinin ve kurum personelinin dikili ağacı olması için çalışma başlattı. Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü ve Sivas Fidanlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu personel ve öğrenciler adına, doğum günleri için fidan dikimi projesi devam ediyor. Proje kapsamında, üniversitede öğrenim gören öğrenciler ile personelin cep telefonlarına doğum günlerinde, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ın adıyla ‘Doğum gününüzü kutlar, sağlık ve mutlulukla nice yıllar dilerim. Doğum gününüz anısına bir fidan dikilmiştir’ yazılı kısa mesaj gönderiliyor. Mesaj sonrası üniversitede belirlenen çeşitli noktalara fidan dikimi gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, 2017 yılında yaklaşık 100 bin, 2018’de ise yaklaşık 80 bin fidan dikildi. Bu yıl ise 60 bin fidan dikilmesi hedefleniyor.

Cep telefonlarına gelen kısa mesaj sonrası mutluluklarını sosyal medya hesaplarından paylaşan öğrenciler ve personel, memnuniyetlerini dile getiriyor. Öğrenciler, sosyal medya hesaplarında üniversite ile Prof. Dr. Yıldız’ın hesaplarını etiketleyerek teşekkür paylaşımlarında bulunuyor.

‘Üniversite İçinde Eserleri Olsun İstiyoruz’

Uygulama hakkında bilgi veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız , “2017 yılında yaklaşık 100 bine yakın fidan diktik. 2018 yılında yaklaşık 80 bin fidan diktik, bu sene de 60 binin üzerinde fidan dikeceğiz. Bu sadece şehir merkezinde olanlar, ilçelerdeki okullarımızda da fidan dikiyoruz. Böylece 3 yıldır burada olan her bir öğrencimiz, akademisyenimiz ve çalışanlarımız için 3’üncü fidanlar dikildi. İnşallah gelecek yıl 4’üncü fidanları da dikeceğiz. Bu ilerleyen zamanlarda da devam edecek. Üniversitemizin boş alanlarına fidan dikiyoruz. Yine üniversitemizin üst kısımlarına da dikiyoruz. Bunlar çam fidanı olmasına rağmen üniversite içerisinde bu sene meyve fidanları da dikeceğiz. Öğrencilerimiz ve diğerler hocalarımız ve çalışanlarımızdan zaman zaman bize geri dönüşler oluyor. Çok şaşırdıklarını ve memnun olduklarını ifade ediyorlar. Doğum günlerinde ‘Adınıza bir fidan dikilmiştir, doğum gününüzü kutluyoruz’ şeklinde mesaj gönderiyoruz. Birçoğu şaşırıyor, birçoğu da teşekkür ediyor. İnşallah bu böyle devam eder. Daha güzel şeyler yapmak istiyoruz. En azından hocalarımızın, çalışanlarımızın, öğrencilerimizin üniversite içinde bir eserleri olsun istiyoruz. Yıllar sonra geldiğinde, bir öğrencimiz mezun olduğunda, kendi dikmiş olduğu ağaçları görebilsin isteriz.” ifadelerini kullandı.