SON DAKİKA
resmin alt tagı

Emirhan Kayalıkları Büyülüyor

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KIŞ LASTİĞİ TAKMAK İÇİN 1 ARALIK’I BEKLEMEYİN”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL, TEKNOLOJİ

MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

Bu haber 29 Nisan 2019 - 7:53 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla,Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü hükümleri gereğince oluşturulanProtokol Yürütme Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Sivas Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya Sivas Ticaret Borsası Başkan Abdulkadir Hastaoğlu, Milli Eğitim İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Salih Delice ve Protokol Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı.

Proje hakkında açıklama yapan Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu: “Bu proje ile mesleki eğitimin ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanması sağlanacak.İlimizde Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu olarak 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci kanaat döneminde faaliyete başlamış olup her türlü iş ve işlemler Proje Okulları Yönetmenliği ile ilgili protokol kapsamında yapılacaktır.  Eğitim içerikleri TOBB ETÜ desteğiyle hazırlanacak ve lise eğitimini tamamlayan gençler nitelikli eleman pozisyonunda iş sahibi olabilecektir. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin imzalamış olduğu protokol kapsamında, TOBB, Oda ve Borsalar tarafından okullarda “AR-GE ve Tasarım-Beceri Atölyeleri” kurulacaktır. Başarılı öğrencilere burs verilecek ve ayrıca TOBB’a bağlı Oda ve Borsalara üye işyerlerinde staj ve iş imkânı sağlanacaktır. Protokol Yürütme Kurulu, yerelde sanayinin ve insan kaynağının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, okul yönetimlerini ve müfredatı şekillendirecek çalışmalar yapacaktır. Müfredat özel sektörün talepleri doğrultusunda yenilenecek,merkezde MEB, TOBB ve TOBB ETÜ’den oluşan Proje Danışma Kurulu (PDK), Protokol Yürütme Kurulu(PYK) kararlarının uygulanmasını ve genel koordinasyonu sağlayacaktır” dedi.