SON DAKİKA
resmin alt tagı

Emirhan Kayalıkları Büyülüyor

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KIŞ LASTİĞİ TAKMAK İÇİN 1 ARALIK’I BEKLEMEYİN”

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, OTOMOBİL, TEKNOLOJİ

ORAN Sivas’ta toplandı.

Bu haber 30 Nisan 2019 - 12:26 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Nisan Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi.

Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Sivas Valisi Salih Ayhan, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ile diğer yetkililer katıldı.

Toplantıda Kayseri, Sivas ve Yozgat illerini kapsayan çalışmalar masaya yatırıldı.

ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, bölgenin kalkınması ve gelişmesi için ajans olarak ilgili sektörleri desteklemeye devam ettiklerini söyledi. Bu konuda önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Kayseri Valisi Günaydın, “Ajansımıza sunulan projeleri değerlendirerek, bölgemize katkı sunabileceğini düşündüğümüz projeleri destekleme gayret gösteriyoruz.” dedi.

Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin turizm destinasyonu bölgesi olduğunu, bu nokta da ajansın çeşitli projeler hazırladığını dile getiren Kayseri Valisi Günaydın, “Bu alandaki çalışmalarımızın ülkemiz ve illerimiz için önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Sektörde turizm alanındaki firmalardan kurumlara kadar yapılan tüm çalışmaları takip ediyoruz. Bizlere sunulan önerileri hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Zaman zaman arkadaşlarımız firmaları ziyaret ederek, bilgilendirme çalışmaları yapıyorlar.” şeklinde konuştu.

Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve kurul üyelerinin yaptığı konuşmalarla tamamlandı.