SON DAKİKA
resmin alt tagı

Öğretim üyelerine teşekkür.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

Vali Ayhan, “Aynı Dil, Aynı Duygu ve Aynı Heyecanla Çalışacağız”

Bu haber 10 Nisan 2019 - 14:21 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi senato toplantı salonunda  düzenlenen il koordinasyon kurulu toplantısına katılan Sivas Valisi Salih Ayhan ” Aynı dil,aynı duygu ve aynı heyecanla  çalışacağız “dedi

Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan’ın koordinesinde, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünün çalışmalarıyla yılda dört defa yapılan toplantıların ikincisinde, koordinasyon gerektiren konular istişare edilerek, çözüm gerektiren hususlarda ilgili kurumların görüşü alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sivas Valisi  Salih Ayhan, bir kurumun bir projeyi tek başına yürütemeyeceğine dikkat çekerek, “Kamu yatırımlarının gerçekleştirilebilmesi ve hizmetlerin yapılması esnasında kamu, kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliği çok önemli. Koordinasyon ve yardımlaşmanın arttırılmasında ve kaynakların daha etkin, verimli ve tasarruflu kullanılmasında hepimizin sorumluluk bilinci içinde görev yapacağına inanıyorum. Bu toplantılar aslında bir iç muhasebe gibidir. Bizler de bugün yatırımlarda ne noktadayız, sıkıntılarımız var mı, herhangi bir koordinasyon eksikliğimiz, tıkanan aşamamız var mı? Şeffaf bir şekilde konuşacağız. Aynı dil, aynı duygu ve aynı heyecanla çalışacağız” dedi.

Vali Salih Ayhan, mevsimin elverişli hale gelmesiyle yoğun bir tempoya hazır olunması gerektiğini ifade ederek, “Yapılan her yatırımın izdüşümü; üretim, istihdam ve kamu yararı olmalı. Bu bilinçle aramızda üst düzey koordinasyon kuralım, tıkanan aşamalarda her şekilde omuz vermeye ben hazırım. Gayret, özveri ve takiple Sivas için çok şey başarabiliriz.” sözleriyle toplantı tamamlandı.

2019 Yılı İl Koordinasyon Kurulu II. Toplantısına; Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Meftuni Yekeler, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kaymakamlar ile ilgili kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.