SON DAKİKA
resmin alt tagı

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

“KÖR BIÇAK VE SAHTE KASAPLARDAN UZAK DURUN”

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK

Samsun-Sivas (Kalın) Demiryolu hattı yenilendi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

“Memleketinizi Unutmayın”

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Yüzüncü Yılda 100 Milyon Fidan

Bu haber 08 Nisan 2019 - 11:15 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Sivas Kongresi’nin “100. Yılında 100 Milyon Fidan” hedefi kapsamında Sivas Valisi  Salih Ayhan ve ailesi, 100 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı içerisinde bulunan alanda Sivas Valisi Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ile çocukları, askerlerimizin yardımıyla fidanları dikerek can suyunu verdi.

Sivas’ta her ailenin fidan dikmesi gerektiğini söyleyen Vali Ayhan; “Gelecek kuşaklara Yeşil Sivas’ı hep birlikte miras bırakacağız. Doğa, Allah’ın insanlara verdiği en büyük nimettir. Bu nimeti en güzel şekilde kullanmamız ve bizden sonra ki nesillere en güzel şekilde aktarmamız lazım.” dedi.

Yüzüncü yıl ruhunu çocuklara hissettirmek gerektiğini kaydeden Vali Ayhan; “Bu ruhla kültürden sanata, spordan gençliğe kadar birçok alanda hizmet ederek milletin geleceğine dair güzel miraslar bırakmalıyız. Bu manada Valiliğimiz öncülüğünde Orman İşletme Müdürlüğümüzle birlikte “100. Yılda 100 Milyon Fidan” kampanyası başlattık. Kamu kurumlarımız başta olmak üzere herkes yoğun bir şekilde çalışıyor. Bizde hafta sonunda anlamlı ve özel bir etkinlikle Ayhan ailesi olarak 100 adet çam fidanı diktik. Bu ağaçlarımız büyüyecek ve buradan gelip geçtikçe bakacağız. Kamu kurumlarımızla, okullarımızla ve bütün imkânlarımızla seferber olarak 100 milyon fidan hedefini inşallah tutturacağız. Hayırlı ve bereketli olsun.” ifadelerine yer verdi.