SON DAKİKA
resmin alt tagı

Medyaya teşekkür ederiz

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

STRESLE BAŞ EDİN

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, OTOMOBİL, SAĞLIK

Başkan Bilgin’den bağış çağrısı

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Kırsalın yaşam kalitesi artacak

Bu haber 02 Mayıs 2019 - 14:04 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı.

Merkez İl Genel Meclis Üyeleri ve köy muhtarlarının katıldığı toplantıda Vali Ayhan 31 Mart 2019 günü ülkemizin bir yerel yönetimler seçimi yaşadığını ifade ederek “Sivas’ta 5 yıl boyunca hizmet edecek yerel yöneticileri seçtik. 3’ü Yıldız Beldesinde olmak üzere, ilimiz merkezinde 68 mahalle muhtarı, Merkez ilçede ise, 153 köy muhtarımız 5 yıl görev yapmak üzere seçildi. Kendilerine, huzur dolu bir ortamda başarılı hizmetler üretmek nasip olsun” dedi.

Muhtarların seçildiği andan itibaren devlet memuru olduğunu hatırlatan Vali Ayhan, “Köy muhtarları ile mahalle muhtarları arasında bazı farklar var. En temel fark,  köylerin tüzel kişiliğinin olmasıdır. Tüm köy muhtarları, 442 sayılı Köy Kanununu mutlaka okumalı. Köylerin yönetimi ile ilgili temel kanunumuz budur” ifadelerini kullandı.

Ülkemizin kalkınması için kırsalın katkısının büyük olduğunu ifade eden Vali Salih Ayhan, “Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak üzere önemli yatırımlar yapıyoruz, bu kaliteyi daha da artırmak ve sürekli kılmak üzere çalışmalar kesintisiz bir şekilde devam edecek. Ayrıca ‘Tarım Sivas’ projesi ile üretimin artırılmasını, hayvancılığın geliştirilmesini de hedeflemekteyiz” diye konuştu.