SON DAKİKA
resmin alt tagı

İletişimciler iftardaydı.

DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

TÜDEMSAŞ ‘TAN İHRACAT MÜJDESİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Türkiye’de ilk kez Sivas’ta yapılıyor

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 9:43 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen okullar arası Türkiye Curling Şampiyonası Vali Salih Ayhan’ın startı ile başladı.

Taha Akgül Spor Salonu’ndaki şampiyonada konuşan Vali Salih Ayhan, “Türkiye Okullar Arası Curling Şampiyonası ülkemizde ilk kez ilimizde gerçekleştiriliyor. 15-16 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan şampiyonaya Türkiye geneli 136 takım, 680 sporcumuz katılıyor. Onlara da tekrar hoş geldiniz diyor tüm yarışmacılara başarılar diliyorum.” dedi.

Sivas’ın spor tesisleri anlamında oldukça gelişmiş düzeyde olduğunu ifade eden Sivas Valisi  Salih  Ayhan, “Birçok turnuvaya ve şampiyonaya ev sahipliği yapabilecek potansiyeldeyiz. 100. yıl etkinliklerimizde yıl boyu sürecek. Sizleri kongre şehrinde görmekten büyük mutluluk duyduk. Hepinize iyi seyirler diliyorum.” diye konuştu.

Curling sporunun ilimizde de geniş bir kitlesinin bulunduğunu hatırlatan Ayhan, Oldukça zevkli ve zekâ becerisi gerektiren bu spor dalını herkesin kolaylıkla oynayabileceğini söyledi.

Konuşmanın ardından Vali Salih Ayhan, topa ilk vuruşuyla müsabakalara start verdi.

Programın ödül töreni ise 16 Mayıs 2019 tarihinde saat 16:30’da yapılacak. 2 gün sürecek olan yarışmalar 09.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek.