SON DAKİKA
resmin alt tagı

Öğretim üyelerine teşekkür.

EĞİTİM, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

SEÇİM PERSONELİNE BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

Bu haber 12 Haziran 2019 - 13:56 'de eklendi ve 62 views kez görüntülendi.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen mahalli idareler genel seçimlerinde göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı Sivas İl Seçim Müdürlüğünde görev yapan personele il seçim kurulu başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya tarafından başarı belgesi verildi. Adliye konferans salonunda gerçekleşen törene birinci ve ikinci ilçe seçim kurulu başkanları ile Doğanşar, Hafik ve Ulaş ilçesi seçim kurulu başkanları da katıldı.

Sivas Adliyesi konferans salonunda yapılan törene, Sivas Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı da olan İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya, Birinci Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Şennur Aksu Çalık, İkinci Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Duman, Ulaş İlçe Seçim Kurulu Başkanı Emel Konuk, Doğanşar İlçe Seçim Kurulu Başkanı Gülay Uçak Kılıç, Hafik İlçe Seçim Kurulu Başkanı Atilla Önder ile seçim personeli katıldı.

Törende ilk konuşmayı Sivas İl Seçim Müdürü Mehmet Özkan yaptı. Özkan, mahalli idareler seçimlerinin yapılmasındaki zorluktan bahsederek ufak tefek aksaklıklar olsa da Sivas’taki seçimi başarı ile tamamlamanın sevincini yaşadıklarını ve bundan dolayı da seçim personeline il ve ilçe seçim kurulu başkanlarının onayı ile başarı belgesi verdiklerini söyledi.

Özkan’ın ardından konuşan Sivas İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya ise; Seçim personelinin sadece seçim haftasında değil 1 Ocak’tan itibaren yoğun bir mesai harcadıklarını bu çalışma ile birlikte Sivas’ta sıkıntısız ve sorunsuz bir seçimi geride bıraktıklarını ifade etti.

Birinci İlçe Seçim Kurulu Başkanı Şennur Aksu Çalık ise yaptığı konuşmada; seçimde elimizden geleni yaptık, sonuç ise iyi ve başarılı oldu” diyerek seçim personeline teşekkür etti.

Konuşmalarından ardından ise Sivas İl Seçim Müdürlüğü personeline başarı belgeleri verildi.