SON DAKİKA
resmin alt tagı

Millet kapısında vatandaş ağırlanıyor.

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SPOR, TEKNOLOJİ

Eskrim Türkiye Şampiyonası sona erdi

Bu haber 05 Temmuz 2019 - 13:04 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

 

Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) tarafından Sivas 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona tamamlandı. 9 gün süren ve oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda 34 ilden bin 531 sporcu ter döktü.Sivas Valisi Salih Ayhan’ın açılışını yaptığı “Eskrim Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

U10, U12, U14 Epe, Flöre, Kılıç kategorilerinde gerçekleştirilen şampiyonaya Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Muş, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak’tan sporcular katıldı.

’10-12 ve 14 yaş altı’ çocuk eskrimcileri bir araya getiren şampiyonada başarı sağlayan kız ve erkek sporcular büyük mutluluk yaşadı.

18 kategoride düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporculara ise madalyalarını ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ahmet Urhan, hakemler ve antrenörler takdim etti.