Sivaslı esnaf, başkan adaylarını dinledi. « Sivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

“Sivas üreterek büyüyecek,büyüdükce gelişecek “

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, TEKNOLOJİ

Sivaslı esnaf, başkan adaylarını dinledi.

Bu haber 09 Ocak 2019 - 14:08 'de eklendi ve 166 views kez görüntülendi.

Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor’ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.

Oda yönetimi ve sanayi esnaflarının yoğun katılımıyla Taş Ev Restoranda gerçekleştirilen toplantıda Bilgin, Oda Başkanı Hakan Demirgil’den Sivas’ta yer alan sanayilerde ve esnafların yaşadığı sorunlar ve taleplerin yer aldığı dosyayı teslim alarak şunları ifade etti.

Bilgin, “Biz kesinlikle halkımızı avutmayacak, mazeret de üretmeyeceğiz. Sivas’ta yaşanan tüm sorunları çözmek boynumuzun borcudur. Ankara’da AK Parti’nin gücünü Sivas’a taşıyıp sorunları çözeceğiz. Az konuşup çok çalışacağız.”dedi.

“TÜM ADAYLARI ESNAFLARIMIZ İLE BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”

Çok sayıda sanayi esnafının katıldığı toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Oda Başkanı Hakan Demirgil, Bilgin’in milletvekilliği döneminde şehirde sanayinin birçok sorunuyla ilgilendiğini belirterek,  “bizlerin ne problemi olduysa Sayın Hilmi Bilgin Ankara’da olduğu dönemde bize yardımcı olmuştur. Milletvekilliği döneminde Sivas’taki sanayi esnafına yapmış olduğu desteklerinden dolayı tüm üyelerim ve sanayi esnafım adına kendisine teşekkür ediyorum. Sivas’ımız için Başkan adaylığının kendisine hayırlı olmasını diliyorum. Bizler bu programları gerçekleştiriyoruz ki sanayi esnafımız sorunları birebir Başkan adaylarına yöneltsinler. İşte bugün burada sanayinin ve esnaflarının yaşadığı sorun ve talepleri için buluştuk.  Sayın Bilgin’e de taleplerin yer aldığı dosyayı teslim ettik. Başkan adayımızın her zaman olduğu gibi yanımızda olacağı bu taleplerle tek tek ilgileneceğinden hiç şüphemiz yok. Kendisine teşekkür ediyorum. Tabi önümüzdeki günlerde diğer partilerin Belediye Başkan adaylarını da ağırlayacağız. Sanayi esnafı olarak hepsini dinleyeceğiz. Biz kim kazanırsa kazansın, bizim sorunlarımızla ilgilenmeleri için her zaman onların yakasında olacağız.” dedi.

Oda Başkanı Hakan Demirgil’in yaptığı konuşmanın ardından sanayi ve esnafların yaşadığı sıkıntıları, sorunları bildiğini ve taleplerle ilgili detaylı çalışmaları yaparak çözüm odaklı çalışacaklarını kaydeden AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, Türkiye’nin 31 Mart tarihinde yerel yöneticileri belirlemek üzere sandık başına gideceğini vurgulayan Bilgin, AK Parti’nin tek rakibinin bir önceki aldığı oy oranları olduğunu söyledi.

“ORTAK AKIL VE İSTİŞARE İLE HİZMET EDECEĞİZ”

Bilgin, 16 yıl boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerek Türkiye, gerekse Sivas’ta hizmet etmiş bir kadronun adayı olduğunu belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemize, şehrimize ve milletimize nasıl hizmet edeceğimiz AK Parti’nin hizmet ve siyasi hayatında bellidir. Sivas’ımıza büyük hizmetler kazandırdık ama Dünya, Türkiye ve Sivas gelişiyor. Bizde bu gelişmeye ayak uydurarak her kesime hitap edebilecek ihtiyaç duyulan projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Tüm insanların iyi ki Sivas’ta yaşıyorum diyebileceği bir şehir oluşturmak temel hedefimizdir. Biz anlayışı, ortak akıl ve istişare ile hizmet edeceğiz. Milletin rızasını alacağız. Ben yaptım oldu anlayışına asla yer vermeyeceğiz. Milletimizin istemediği, rahatsız edecek, huzursuz edecek hiçbir icraatı yapmayan AK Parti’nin temsilcileri olarak bundan sonrada milletimizin görüşüyle hareket edeceğiz. Biz kesinlikle halkımızı avutmayacak, mazeret de üretmeyeceğiz. Sivas’ta yaşanan tüm sorunları çözmek boynumuzun borcudur. Ankara’da AK Parti’nin gücünü Sivas’a taşıyıp sorunları çözeceğiz. Az konuşup çok çalışarak şehrimizi kalkındırmak ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Sivas bırakabilmek için gece-gündüz ortak akılla seferber olacağız.” şeklinde ifade etti

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Sanayi noktasında ise sanayinin hizmet duyduğu bir ihtiyaç varsa, doğru olan neyse ortak akılın ortaya çıkardığı sonuca göre var gücümüzle çalışacağız. Sanayilerimizin gelişmesi ve buna bağlı olarak istihdamın kat be kat arttırılması önceliğimizdir. Bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Mazeret yok. Az konuşup çok çalışacak Sivas’ta yaşanan tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Geleceğe temiz olan tüm insanların talep ettiği bir şehir bırakmaya çalışacağız.  Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile görüştüm. Yakın bir zamanda ilimize gelecek ve sanayinin kalkınması için hedeflerimizi söyleyecek, taleplerde bulunacağız. Bizim tek derdimiz Sivas’tır. Uzun yıllardır partime hizmet veriyorum. Bu şehirde dik ve alnımız ak şekilde gezip, halkın karşısına çıkmak kadar mutlu bir şey olamaz. İstihdama katkı sağlayan, el emeği göz nuru çalışan sanayici esnafın her zaman yanında olacağız. 31 Mart’tan sonra başkan olsam da olmasam da gönül bağımız hiçbir zaman kopmayacak. Yaklaşık 1 aydır şehrimizde tüm mahallelerimizi tek tek gezip halkımızla bir araya geldik. Tespitlerimizde halkımızın reisimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a güveninin tam olduğunu gördük. Partimize güveniyorlar, gelecek yatırımların da AK Parti ile gelebileceğine inanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“ALT GEÇİT YAPILMASI GEREKEN YERLERE ODAKLANACAĞIZ”

Seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğumuz gezilerde halkımızın en öncelikli talepleri trafik noktasında yoğunlaşıyor. Bu nedenle alt geçit yapılması gereken yerlere odaklanacağız. 2019 yılında derhal başlayacağımız projelerin başında otoparklar gelecek. Hem park sorununun ortadan kaldırılması hem de otopark kültürünün gelişmesi için büyükşehirlerde olduğu gibi inşa ettiğimiz otoparklardan vatandaşlarımız belli bir süre ücretsiz faydalanabilecek. Ayrıca Sivas-Erzincan yolunda bazı talepler oluştu. Burada bulanan tüm geçitler ve kavşaklarda çalışma yürütecek ihtiyaçları gidereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kadınlarımız özellikle mahallelerde bölge parkları ve kültür evleri talep ediyor bunların da yapılmasını sağlayacağız. İstihdam anlamında Demirağ OSB’yi hızla tamamlayıp şehrin teşvik uygulamasını daha iyi bir noktaya getirmek için çalışacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve sizlerin katılımıyla önümüzdeki süreçte düzenleyeceğimiz bir toplantıda şehrin yatırım alanlarıyla ilgili talepleri masaya yatıracağız.”şeklinde dile getirdi.

Başkan Demirgil tarafından Bilgin’e takdim edilen dosyanın içerisinde 4 Eylül ve Ata Sanayi’de yaşanan sorunlar şu şekilde sıralandı;

“Her iki sanayi sitesi de rantabl çalışmıyor bunun için acilen önlem alınmalı. Kasisi, Atatürk Caddesi’nden Ata Sanayi’ye giriş ve sanayilerde kemer sorunları yaşanıyor. 4 Eylül Sanayi Sitesi’ndeki kavşaklarda düzenleme yapılmalı. Bankalar sanayi sitelerine ATM yerleştirmeli. Fiber internet bağlanmalı. Özellikle traktörlerin park edildiği yeşil alanların girişi elden geçirilmeli. Güvenlik getirilmeli. Altyapı sorunu ortadan kaldırılmalı. Kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçların yedek parça temini, bakım ve onarımlarının başka illere yaptırılmasının önüne geçilmeli.”

‘Sanayi esnafları soruyor başkanlar cevaplıyor’ toplantısı Bilgin’in sanayi esnafından gelen soruları cevaplamasıyla son buldu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN