100.Yıla Özel Raybüs | Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

100.Yıla Özel Raybüs

Bu haber 09 Mayıs 2019 - 8:35 'de eklendi ve 28 views kez görüntülendi.

Sivas Kongresi’nin 100. yılına özel olarak hazırlanan Sivas – Divriği raybüsü ile Divriği’ye gezi düzenlendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, protokol üyeleri ve Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri Sivas Kongresi’nin 100. yılına özel olarak görsel giydirmesi yapılan raybüs ile Divriği ilçesine gitti.

Sivas Valiliği’nin düzenlediği ‘Gençlerle Kültür Sanat ve Edebiyat Sohbetleri’ programının bir yenisini raybüste bulunan gençlerle gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, şehir kültürünü, tarihini ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak, öğrencilerden gelen soruları da cevapladı. Verilen aralarda ise, Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin birbirinden güzel müzik dinletileri eşliğinde şarkılar-türküler söylendi.

Sivas Kongresi’nin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında güzel etkinliklere imza attıklarını kaydeden Ayhan, “Kongrenin 100. yılı çok güzel birliktelik kattı ve şehrimizde güzel bir heyecan oluştu. Herkesin ortak derdi Sivas ve 100. yıl ruhu. İnşallah bunu daimi kılacağız” dedi.

Sivas Valisi Salih  Ayhan, Sivas – Divriği arasını yaklaşık 2 saate düşürerek yolcularına konforlu bir ulaşım imkânı sağlayan raybüsün makinist koltuğuna geçti. Vali Ayhan, seferler ve güzergâh hakkında makinistlerden bilgi alarak, kazasız yolculuklar diledi.

Sivas Kongresi’nin 100. yılına özel hazırlanan raybüsle Divriği’ye intikal eden heyet, Divriği Kaymakamı Muhammet Öztabak, ilçe protokolü ve ilçe halkı tarafından karşılandı. Halk oyunları gösterilerinin ardından protokol konuşmaları yapıldı.